Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • grigs

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra Z16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Am gasit pe ebay mai multe tipuri de CID-uri si nu stiu daca se potivesc la Vectra C facelift, 2007 motor Z16XEP.

Este compatilil CID-ul de pe Astra H, Zafira B cu Vectra?

Mai jos este link-ul cu CID-urile de pe ebay.

http://search.ebay.de/searc...el&category0=

Ce cod ar trebui sa aibe acel CID pentru Vectra C?
Poate cineva sa-mi dea mai multe informatii despre ce anume sa caut pe ebay?

Multumesc
Skip ads

  • sabothor

  • Mesaje scrise: 403
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Tu ai nevoie de asta:

http://cgi.ebay.de/CID-fuer...dZ1QQcmdZViewItem

Intai de toate intereseaza-te daca iti functioneaza cu playerul tau. Eu de exemplu am NCDR 1500 + GID, dar merge perfect plug and play cu CID.

Anyway .. ca sfat, eu nu ti-as recomanda sa iti cumper CID daca nu ai avut pe masina fiindca nu-l vei folosi la nimik (ok, ai dreptate, se vede color cati km mai de facut cu masina Very Happy ) Mai bine de banii aia iiti iei un dvd in dash de la o firma de renume.

Stima!
  • Mr.Opel

  • Mesaje scrise: 2,275
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
l-am mutat la vectra de la vand/cumpar.

grigs,
discutiile pe care le incepi sa fie in sectiunea adecvata!
  • grigs

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra Z16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru sfat.
Am achizionat CID-ul "DB" de la Vectra C OPC. Conectorul de la BID-ul meu are tot 32 pini, deci nu am probleme de adaptare a conectorului principal. Singura problema remane legat de a II-a mufa de pe CID care nu exista la BID-ul actual. La ce foloseste aceasta mufa si ce trebuie sa conectez la ea. Cum verific daca masina mea are deja cablu cu mufa respectiva? Poate cineva sa-mi dea mai multe informatii. Trebuie sa fiu pregatit cu toate piesele inainte sa ma duc la Opel Radacini pentru montarea CID-ului.
Are cineva de vanzare cablu cu mufele respective?

Are cineva agrafe cu care sa pot scoate CD player-ul sa verific mufele?

Multumesc.
Skip ads

  • florianu

  • Mesaje scrise: 284
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2006

  • Mesaj Privat
grigs a scris:Multumesc pentru sfat.
Am achizionat CID-ul "DB" de la Vectra C OPC. Conectorul de la BID-ul meu are tot 32 pini, deci nu am probleme de adaptare a conectorului principal. Singura problema remane legat de a II-a mufa de pe CID care nu exista la BID-ul actual. La ce foloseste aceasta mufa si ce trebuie sa conectez la ea. Cum verific daca masina mea are deja cablu cu mufa respectiva? Poate cineva sa-mi dea mai multe informatii. Trebuie sa fiu pregatit cu toate piesele inainte sa ma duc la Opel Radacini pentru montarea CID-ului.
Are cineva de vanzare cablu cu mufele respective?

Are cineva agrafe cu care sa pot scoate CD player-ul sa verific mufele?

Multumesc.



a doua mufa este de la conectorul care este specific CID. Datorita faptului ca CID-ul este in cele mai multe cazuri conectat cu un GPS sau Receiver RGB informatia transmisa este diferita si necesita un cablu special (ecranat) cu mufa respectiva. Acest cablaj se numeste Mitsumi Antenna, si cred ca o am eu....
0744505859

florianu
  • alexuca

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Salut tuturor si multumesc gazdelor acestui forum!Voi incerca sa fiu cat mai explicit cu problema pe care o am.Vara aceasta am cumparat un Vectra B 2.0 dth.Masinuta desi are 9 ani a fost...love at first sight.E modelul Vectra B CDX...ceeace cu siguranta multi dintre dv stiti ce inseamna ,eu abia acasa in RO am inteles.Adica clima,piele,navi..Dar aici e buba!Cand am cumparat-o display-ul uneori afisa normal absolut toate functiile alteori dungulite fara a avea vreo importanta temperatura sau alti factori.De regula dimineata era ok.Pe parcursul zilei mai vroia doar ajutat cu...bobarnace.Acum insa dupa ce impreuna cu un prieten electronist l-am demontat(la insistentele mele-deoarece el a stiut ca poate fi mai rau) a ramas continuu apris adica..alb.Cum ma puteti ajuta?adica sunt dispus sa cumpar chiar unul nou..sa le imperechez..etc E clar ca e CID pt un Siemens NCDR 1100. Va multumesc! 0751 640530
  • tziku

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2005 13CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2007

  • Mesaj Privat
[interzis]
  • alexuca

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc.Tziku.Sper sa ne intalnim in Paris.Ai ambele mele nr de tel.Poate ne intoarcem catre Ro impreuna...Ai si interfata?Salutari tuturor!
  • vaios

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2011

  • Mesaj Privat
salut,
ma poate ajuta cineva cu mufa care intra in ncdr de la display?
  • AFuerea

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2003 Z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2020

  • Mesaj Privat
Salut! Am si eu un opel astra g z18xe din 2003 cu ncdr 1100 conectat la un display color, vreau sa va intreb cum pot conecta o camera marsarier la displayul respectiv neavând mufã rca
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR