Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • johnnelu2007

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Kadett 1988 1.3s
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Buna seara. Cine ma poate ajuta sa imi pun distributia la punct la Kadettul meu? Nu am nici o idee cum e cu semnele ...mai ales ca am scuturi din tabla dupa fulii, la bloc si chiuloasa. Am schimbat un tachet si a trebuit sa dau jos chiuloasa. Apropo ..chiuloasa s-a deschis in doua jumatati ..partea cu supapele si partea cu axul cu came. Intre cele doua jumatati nu am gasit nici o garnitura nimic. Stie cineva exista o garnitura? sau pot sa pun silicon. Daca pot pune silicon ... de care sa pun? Sunt in Lisabona ..si as dori un nume de marca internationala ...ca romanesc slabe sanse sa gasesc aici:). Multumesc mult ! Arrow Kadett 1.3LS 1988
  • johnnelu2007

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Kadett 1988 1.3s
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2012

  • Mesaj Privat
am gasit semne pe fulia de la bloc motor ..cred ca se pune in dreptul unui ac ce iese din bloc. am gasit semn pe roata dintata de la chiuloasa ...si are un semn ce cred ca corespunde pe placa de protectie din spatele ei. Dar nu am gasit nici un semn pe roata dintata de la pompa de apa... . Chiar nu ma poate ajuta nimeni? Exista o garnitura intre cele 2 parti de chiuloasa? sau doar silicon...
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
La chiuloasa si semichiuloasa nu tb.sa-i pui absolut nimic,nici silicon nici garnitura.
La vibrochen,jos,ai semnele pe care deja le-ai gasit.Sus,la axa cu came ar trebui sa ai un semn pe roata dintata,care semn vine in pozitia cea mai de sus posibil.Daca ai gasit corespondentul pe tabla din spate,cu atat mai bine.
La pompa de apa nu ai semne,se pune oricum.E treaba de cateva minute de pus distibutia la 1.3,neavand nici servo.
  • johnnelu2007

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Kadett 1988 1.3s
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Ms mult. Am pus totusi un silicon la semichiuloasa.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR