Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • voinea dragos

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2012

  • Mesaj Privat
fara sa vreau am pus 10 litri de benzina in rezervor cand eram pe rezerva .am mers vreo 500 de m pana acasa ,dar cand am vrut sa plec iar mergea in 3 pistoane si facea un zgomot ciudat.initial am crezut ca sa stricat alceva.am mers cu ea cam 1 km inapoi la pompa un de am reusit sa scot cam 8 litri de amestec din rezervor,apoi am bagat 55 l de motorina si un aditiv de ungere.am mers cu ea si in dimineata asta iam facut plinul iar.precizez ca merge rotund nu face nici un zgomot.sper sa nu fi stricat ceva.
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Nu ai stricat nimic inca. Eventual l-ai curatat bine cu benzina aia. Pe viitor mai multa atentie la alimentare, si iti recomand sa schimbi urgent filtrul de motorina, deoarece acum cred ca e plin de mizeriile pe care le-a curatat benzina de prin rezervor si alte parti ale sistemului de alimentare.
  • voinea dragos

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2012

  • Mesaj Privat
l-am desfacut si e perfect curat.e schimbat acum 5000 de km.am vrut sa il schimb dar mecanicu mia zis ca nare rost
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Stai calm am patit si eu ....merge masina mai bine chiar ca si asa motorina de la noi este slaba calitativ....si benzina la fel
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR