Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • GaNGsTa_MVD

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Salut! Intentionez sa imi incalt si eu masina cu niste anvelope noi de vara si am nevoie de putin ajutor din partea voastra. Am citit multe review-uri despre diferite cauciucuri(aici http://www.tyrereviews.co.uk/) si am o oarecare parere, insa ma gandesc ca nu tot ce se scrie aici e aplicabil soselelor din Romania.
Am avut bridgestone turanza er300 pe masina si am fost oarecum multumit pana la primele galme. Pe mine ma incanta michelin primacy 3, dar am auzit ca aceasta marca de cauciucuri e destul de pretentioasa si ca nu s-ar adapta la drumurile noastre. Pe de alta parte, am auzit ca anvelopele dunlop au un raport pret/calitate foarte bun, insa au o rezistenta la inainte destul de scazuta. Mentionez ca fac 10000 de km anual, iar stilul de condus e unul normal cu inclinatie spre agresivitate. Very Happy
Astept niste recomandari bazate pe propria experienta. Va multumesc anticipat!
Skip ads

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Am eu dunlop sport sp1 si au facut galme destul de usor...
Una am schimbat-o pe garantie, cealalta am gasit galma fara sa fi luat gropi sau borduri...
Nu sunt deloc multumit de acest aspect.

La rulare ce e drept sunt foarte silentioase.

Mi-a promis cineva ca-mi aduce niste sh-uri bune de afara (am incredere in persoana asta).
Nu mai cumpar noi din romania.
Am impresia ca sunt contrafacute.
  • skipero

  • Mesaje scrise: 476
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2007 Z30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Eu ti-as recomanda sa ramai tot pe bridgestone turanza er300. Raport pret calitate foarte bun.
  • GaNGsTa_MVD

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc mult pentru raspunsuri! Mai astept niste pareri si apoi voi lua o decizie.
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Subscriu, Dunlop SP am avut 4, cu DOT recent si nu prea rulate, de la fosta vactra luate de fostul propietar, una1 a facut galma mare si batea, alta e stramba/uzata neuniform. Mai sunt doua bune....
Pe la noi se poarta SH, si chiar merg daca sti sa le alegi. Altfel, cumpar noi ce gasesc cat mai buna oferta.
  • GaNGsTa_MVD

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Am experienta si cu cauciucuri sh, doar ca, de cele mai multe ori, gasesti doar 1-2 cauciucuri bune dintr-un model, si ca sa iti iei 4 trebuie sa completezi si cu alte modele si nu e chiar ok. Desigur ca e o investitie destul de mare sa iti iei anvelope noi, dar siguranta e pe primul loc sau asa ar trebui sa fie. Din comentariile de pana acum m-am lecuit de dunlop. Mai astept pareri!
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Pana acum am avut Pirelli P7 si nu am avut probleme cu ele in cca. 70tkm. Luni am comandat Pirelli Cinturato P7 BLUE; m-am tot uitat la teste, comentarii si lumea pare sa fie multumita....sper sa ma alatur lor. Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR