Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Reprezentante
  • boby19166

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2010 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2010

  • Mesaj Privat
din pacate experienta ta inca odata ne confirma faptul ca nu sunt profesionisti si ca in loc sa-si faca un renume in materie de calitate la pret bun(nu cere nimeni gratis dar sa nu fie chiar asa de nesimtiti) ei isi alunga clientii prin lucruri de genul. eu de exemplu sunt hotarat ca la anul cand trebuie sa fac revizia sa plec mai bine la Cluj, Oradea sau chiar in Ungaria sa o fac decat sa le dau lor 600-800 ron(atat mi-au spus in august ca costa o revizie simpla) pe niste amarate de filtre si ulei. (ca de altfel le-as schimba eu dar mai am garantie)

Chiar daca unii oameni care lucreaza acolo sunt meseriasi mai au mult de lucrat la beneficii/cost si suport clienti...ca doar nu repara nave spatiale.
Skip ads

  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Eh,si voi acum,auzi nave spatiale,pai voi va plingeti pt 600-800ron?atunci eu cu 4000 ce sa mai spun?da,a-ti auzit bine, 4000 ron!atit am bagat in rabla mea,si tot nu merge,de fapt merge ea, dar in 3 pistoane,am dus-o si eu la reprezentanta, ca de', acolo sunt profesori in materie de opeluri,si au luat-o prin excludere,dar pe banii mei!au schimbat bujii,bobine de inductie,rampa de injectie,injectoare,pompa de benzina,filtru de benzina,nustiu'ce modul de aprindere[ce o mai fi si aia],si au culminat cu calculatoru' ,si de cap tot nu i-au dat,pana la urma m-au pus sa schimb supapele si tachetii,ca cica acolo e baiul dar degeaba, am schimbat tot, ca nu merge,asa ca daca vreti sa va plinge-ti de bani, faceti ca mine, si merge-ti la reprezentanta OPEL-HD! Si acum, lasand gluma la o parte,eu personal, nu recomand nimanui, sa mearga la reprezentanta,pt ca habar nu au ce sa faca la o masina,si vb aceea,teoria ca teoria,dar practica ne omoara,eu personal in veci nu mai dau pe la reprezentanta,ci am sa umblu cu masina asa stricata pina cade lata,si apoi am sa vad ce anume a cazut,si repar sau mai vad eu ce fac cu ea!Cand am spus unuia de la o alta reprezentanta, a altei marci de masina,ce am patit, a spus ca eu am avion,de nu au stiut ce sa imi faca la ,,caruta'',trist, Sad dar adevarat,asta e cruda realitate! Surprised Sad
  • boby19166

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2010 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2010

  • Mesaj Privat
povestea ta nu dovedeste decat faptul ca sunt total aerieni in materie de masini si in a le repara, deci mai bine isi deschideau un fast-food. eu oricum m-am convins de "profesionalismul" lor si o sa evit reprezentanta aceea.
  • boby19166

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2010 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2010

  • Mesaj Privat
O adaugare mai tarzie: am fost la prima revizie(cea de 1an/15.000km) anul trecut in vara si toata treaba m-a costat ~500 Ron. S-au schimbat filtrele+ulei+un bec de la semnalizare+reglaje. totul a decurs ok, in timp ~ 1 ora, comportare service - ok. o sa revin cu alt feedback in vara cand ma duc la ultima revizie.
Skip ads

  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Pai tu nu ai avut nevoie de reparatii,dar fereascate Dumnezeu,sa ai nevoie de ceva interventie ca acolo iti vei lasa neamul [ca amanet] pina vi cu banii,si o spun aceasta intentionat deoarece pe acest forum sunt membrii 3 persoane care sunt angajati la reprezentanta la care facem vorbire,unul e seful reprezentantei,altul electrician,si altul mecanic,toti trei cu functii de raspundere,si cu siguranta eu nu recomand nimanui un drum la ei!ce se face acolo,e tilharie la drumul mare,dar cu acordul partii vatamate! Smile
  • boby19166

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2010 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Ceea ce ti s-a intamplat tie acolo chiar ca nici eu nu mi-as dori...pana la urma ce succes ai avut cu defectul anonim de la masina? eu ce am scris am scris strict la experienta mea de acolo, si voi scrie in continuare parerea si experientele in legatura cu subiectul indiferent daca o sa fie pozitiva sau negativa..ca pana la urma de aceea avem forum si prin aceasta cale si domniile de la reprezentanta au o unealta folositoare pentru ei, adica un feedback sincer fara alte infrumusetari. Daca lor nu le place ce vad aici atunci nu au decat sa ia masuri ca sa evite pe viitor astfel de pareri.
  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Pai nu am reusit nimic,eu am avion si numa vreun martian poate sa mi-o repare,asa ceva nu ai mai vazut,dar umblu cu ea asa pina moare,sau ceva se intimpla si apoi am sa vad ce voi face!
  • alexbasa

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Are cineva un numar unde se poate face o rezervare? Mersi
  • ady negoita

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2008

  • Mesaj Privat
0354/501045 reprezentanta opel hunedoara sau e-mail,office.deva@autohuber.ro
  • Teo Petrosani

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2013
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Evitati AutoHaus Huber Deva cat de mult puteti. Tinichigerie nu stiu, vopsitor nu au, mecanic nu au. In schimb au un sef de filiala, Avram Remus, pus pe harta si pe scandal. Ce sa faci? Sarmanul, e un fost ofiter iesit la pensie.
  • boby19166

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2010 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Ce problema ai avut Dl. Teo?
  • Teo Petrosani

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2013
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Marile probleme care le-au dat de furca au fost: retusarea urmei unei pietre pe usa spate stanga si a altei pietre in partea superioara a cupolei in dreapta fata, urme fine de altfel. Pentru cea de la cupola, cat unghia de la degetul mic, au lacuit tot plafonul astfel incat de la grosimea normala de 80-110 microni au ajuns la 650 microni, adica la fel cat stratul de var de pe peretii exteriori ai unei case. In plus au naclait restul caroseriei, fiindca nu au acoperit-o. In jurul antenei stratul de lac e scorojit. Cand m-am dus cu ea sa le-o arat, directorul Avram s-a ascuns. A doua oara au sters-o cu o carpa imbibata cu nisip, iar acum va trebui sa ma duc la alt service sa fac polish. Pentru indoritura pe care mi-au produs-o la plafon au spus ca nu mai au solutii s-o retuseze.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Reprezentante

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR