Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • deleted-31258

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Salut,am achizitionat recent o astra h 2006 z19dth ,problema e ca nu am am observat pana acum ca nu functioneaza motorasul pentru apa la parbriz,am fost la electrician :verificat motoras -ok ; verificat continuitate fire -ok; diagnoza pe UEC -ok;test din diagnoza pt motoras apa -not ok; am mers la dezmembrari si am luat un UEC de astra de 1.7 cdti ,merge motorasul in schimb da eroare de esp de la CIM si nu comunica cu UEC-ul diagnoza,codurile la UEC din dezmembrari difera fata de al meu,ce sa ma sfatuiti sa fac? Sa achizitonez unul exact pe cod sau ce trebuie sa fac?
Skip ads

  • Sailas

  • Mesaje scrise: 473
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2010

  • Mesaj Privat
A fost programat corespunzator UEC-ul ?
  • deleted-31258

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Nu a fost programat ,detin opcom ajutati-ma sa il programez su cum se face asta?
  • Sailas

  • Mesaje scrise: 473
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Da-mi adresa ta de e-mail pe PM ca sa iti trimit un PDF cu procedura ptr. OP-COM , dupa care asigurate ca la UEC ai setat Rear Whiper pe Present.

Optiunea asta o gasesti in An - Masina - Body / sasiu - UEC - Programing - Program Variant Configuration.

Trebuie ca UEC-ul pe care l-ai schimbat sa fie resetat - si sa ai codul masini donatoare ( CAR PASS-ul masini de pe care provine UEC-ul )
Skip ads

  • Tiaz

  • Mesaje scrise: 1,069
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Ca sa poti programa noul UEC iti trebuie codul de securitate al masinii donoare. Toate aceste operatiuni fa-le cu Tech-2-ul ca ai mari sanse cu op-comul sa nu reusesti.
  • deleted-31258

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2009

  • Mesaj Privat
UEC-ul de pe celalata masina l-am refuzat(din motivele expuse mai sus) si vad ca bine am facut. O sa vad daca pot gasi piesa exact pe codurile mele si sa o programez ! Multumesc !
  • Tiaz

  • Mesaje scrise: 1,069
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Orice UEC cumperi trebuie sa fie resetat sau sa ai codul lui de securitate. Fara acest cod nu poti sa-l programezi. Cum ti-am spus mai intai il resetezi apoi ii introduci codul tau, seria de sasiu si abia atunci te apuci de programat.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR