Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa B/Combo B
  • gladiatus1

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Corsa 2000 S93FR11
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Opel Corsa B din anul 2000 motor 1.2 16v. Ceasurile din bord functioneaza perfect mai putin vitezometru care nu indica absolut deloc viteza, precizez ca are si turometru care functioneaza. Am schimbat un senzor care s a dovedit ca e cel de turatie si nu stiu daca are un senzor pt vitezometru sau ce ii da semnal. Pe cutie nu este nici un senzor ca la majoritatea pt ca am cautat. VIN = W0L0SBF68Y4343991 . Daca ma poate ajuta cineva cu o idee, sau cu o verificare daca masina a avut sau nu ceasurile cu turometru.
Toate sigurantele sunt bune,nu are alta problema, doar vitezometru defect, sa fie de vina mufa in care intra ceasurile sau un cablu ceva?
Multumesc.
  • Accurate

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1999 X12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Salut. Daca s-a rezolvat problema, de la ce era? Se intampla si la mine acelasi lucru.
Multumesc.
  • gladiatus1

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Corsa 2000 S93FR11
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Salut.
Nu am rezolvat problema pt ca nu m-am mai interesat in ultimul timp. Singura varianta care a mai ramas in cazul meu este de a proba niste ceasuri fara turometru. Poate masina nu a avut din fabrica vitezometru si turometru, in rest nu are alte probleme care sa provoace nefunctionarea vitezometrului si asta verificat cu testerul...
Bafta si tie la rezv. problemei, eu unul m-am obisnuit in functie de turatie cu ce viteza merg si dau eroare doar cu -+5km/h.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa B/Combo B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR