Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • pauld

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Eu m-am exprimat gresit!
Imi apare un mesaj pe iPhone la conectarea pe USB cum ca "accesoriul" ...adica masina Wink - nu este optimizat pt iPhone si ca astfel linia celulara poate avea semnalul scazut sau ca se poate auzi un zgomot. Mesajul este de tip pop-up si dispare iar iPhone-ul ramane conectat ca iPod. Pe ecranul masinii - eu am CD400 - apare scris si desenat un iPod in stanga afisajului cu detaliile melodiei.
Skip ads

  • rdu03

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Buna ,

M-ar interesa daca este posibil sa adaug masini (un opel astra j din 2010) hands-free-ul bluetooth original , care ar fi venit in cazul in care as fi ales optiunea. Radio-ul este CDC400 , am comenzile pe volan.
Pe diverse forumuri am observat ca uni spun ca se poate , alti ca nu se poate , am vazut optinuile aftermarket (parrot , burry) nu ma prea atrag sincer. M-ar interesa cel original. A reusit cineva sa adauge modulul respectiv ?
Din cate inteleg modulul ar fi acesta http://www.opel-accessories...um=13336588#anker sau varianta standard.
  • prodesign87

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2013

  • Mesaj Privat
si eu as fi interesat de acelasi lucru. Am exact modelul tau cd400. Aflasi ceva?
Salutare!
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
se poate monta, mergi la o reprezentanta opel, pentru ca nu este suficient sa montezi acel modul bluetooth
Skip ads

  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
depinde si cat costa acum....daca e pe bune pretul ala de 300 euro (cel din link) mai bine schimbi tot ICE si o sa ai si navigatie si bluetooth si chiar internet
  • klod
  • **
  • 207 mesaje
  • din 22 Jan 2011
  • Astra 2011 2.0 DTH CDTI
  • Alta tara
  • klod

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 2.0 DTH CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2011

  • Mesaj Privat
centralina, microfonul si cablajul original , il gasesti per ebay daca cauti in germania, cred ca o sa iei totul la circa 140-170 de euro, problema e ca dupa trebuie sa mergi la opel sa-ti activeze un codice VIN
  • CezForce

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 w0l0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Am un Opel Astra h si am un nokia c7 cand dau sa se conecteze la Bluetooth il vede,se conecteaza si sta conectat 5 minute maxim apoi cade si Vocal este in Germana cum pot sa rezolv problema,Multumesc !
  • bogdandrb

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2010 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2013

  • Mesaj Privat
spuneti mi si mie care sunt pasii pentru conectarea telefonului, eu am CD 500, tre sa activez bluetooth ul telefonului si dupa aceea ce tre sa mai fac pt ca nu am reusit sa l conectez
Multumesc anticipat!
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@bogdandrb ai modul bluetooth din fabrica pe masina? vezi ca pasi sunt in amualul de utilizare de la cd500 Wink
  • alex2014

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Am CD400 cu intrare AUX( fara USB).

Pot sa conectez telefonul prin bluetooth si sa initiez apeluri, dar nu stiu daca se poate sa ascult muzica de pe telefon, prin bluetooth( bluetooth streaming).
Ma puteti ajuta?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR