Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • myhaylab

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2013 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Salut,

Chiar am trecut prin toate topicurile ca sa vad daca exista cumva o tema deschisa in acest sens. Am astra J sedan model 2013 si 11.000 KM rulati so far. Problema este senzatia de miscare a scaunului in curbe si cand vorbesc de curbe ma refer la cele mai lungi in care forta centrifuga este prezenta pe o perioada lunga de timp. Ideea este ca nu simt ca aceasta miscare a scaunului are loc din sinele scaunului ci mai degraba este vorba de ceva din interiorul scaunului (sau cel putin asa simt eu). Am sistem electric de reglare lombar al scaunului. Ma gandeam sa nu fie de la acesta. Oricum nu am o greutate mica, pe la 110 Kg dar nu mi s-a mai intamplat la nici o masina. La astra pe care o aveam inainte, G-ul, avea un joc dar fata - spate datorita uzurii sinelor si se intampla numai cand puneam frana mai scurt. Daca ma puteti ajuta cu cateva pareri mi-ar fi de ajutor.

Cu stima,

Bogdan.
Skip ads

  • dec67

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2010 Z14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Am aceeași problema încã de la început . Nu am reglaj electric iar greutatea mea mai micã, 70-75 kg. Sesizare la service, fãrã rãspuns, abandonat preocupare.
  • myhaylab

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2013 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Pai si nu i-ai urcat in masina sa mearga cu ea ? Sa vada despre ce este vorba ? De la inceput am sesizat si eu problema. In plus simti ca s-a mai agravat in timp acest joc sau a ramas acelasi ? Mersi !
  • dec67

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2010 Z14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Rãspunsul lor a fost unul clasic: n-are nimic domne' scaunu' asta. Ți se pare, n-avem de ce sa umblam la el. Nu s-a agravat si am început sa-l ignor. Mecanicii de la acel dealer sunt praf si pulbere.
Skip ads

  • fullrespect

  • Mesaje scrise: 441
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2011

  • Mesaj Privat
ªi eu am o problemã asemãnãtoare, dacã nu aceeaºi, la o Astra H, în sensul cã dacã îmi las centrul de greutate faþã - spate în timp ce stau pe scaun, acesta cloncãne, ca ºi cum ceva ar fi slãbit la prinderea acestuia. Iniþial am crezut cã problema vine de la ºine, însã am ridicat scaunul la maximum ºi am miºcat cu mâna de el ºi se pare cã jocul/zgomotul provine de la sistemul de ridicare al scaunului, mai exact de la îmbinãrile braþelor de susþinere - niºte nituri mai mari care au fãcut joc de la uzurã, probabil. Nu ºtiu dacã existã rezolvare.
  • bgd92

  • Mesaje scrise: 859
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Aceeasi problema la o astra G...scaunul soferului avea joc fata-spate ; nu stiu sa va zic cauza fiindca am schimbat interiorul cu unul Recaro..
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR