Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • dany77ro

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2011

  • Mesaj Privat
alexx1402 a scris:Si eu am cablurile dar nu se aprinde. Nu stiu daca merge activat.
Sa speram ca cineva din acest forum ne poate ajuta ca macar daca ajungem in oficina Opel stim ce sa spunem,altfel ne spun tot felul de povesti false tipu(iti trebuie senzori,cabluri...etc) doar pt a plati mai multi bani si nu e corect... Evil or Very Mad eu unul cred ca e posibil activare cu tech2,altfel la ce folosesc toate firele care ies din centura... Question
Skip ads

  • dany77ro

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Explicatia ar fi....resetata centralina airbag si reprogramata...dar cum se poate face....op-com...?
  • Fulg

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Eu unu zic sa verificati daca acei senzori nu sunt shuntati ...si atunci ei vad ca centura ar fi pusa mereu si normal nu ai nici o indicatie in bord...
  • dany77ro

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Nu inteleg ce inseamna "shuntati" dar oricum problema mea e ca nu reusesc sa activez.Imi zice ca centralina airbag a fost deja programata si nu e posibil programare din nou.Altii au zis ca trebuie resetata-stearsa* si programata din nou si doar asa se pot activa centurile de siguranta.Eu cred ca aici au gresit baietii de la opel...centurile trebuiau lasate ca un optional,daca vrei le activezi daca nu le opresti fara a reseta sau schimba centrelina airbag.
Skip ads

  • Fulg

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2013

  • Mesaj Privat
shunt = ...centurile au un contact care este facut cand bagi centura si nu mai puie nu mai licare in bord nimic... si acesta e facut cu un fir ca sa nu mai puie sau licare daca nu ai centura ... eu am bagate centuri fake care sa fenteze ..pt ca nu suport centura...sa nu fie si la tine facuta chestia asta dar cu un fir in centura si acel contact sa fie facut tot timpul indiferent daca e sau nu centura bagata . Si se pot anula si din calc. cu opcomul ..tech2
  • dany77ro

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Mersi mult pt.raspuns.In acest weekend voi desface tot sa vad daca asta e problema.Faza asta cu centurile ma nenorocit rau de tot..Sad( Cu op-com nu ma lasa sa programez nimic in airbag. ..am vers.1.44 si acum am cumparat aia 1.45 (care are si limba romana) poate pana la urma reusesc sa le activez...
  • roscovatu

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Salutare, am si eu un astra h break 17 cdti,august 2010 am cumparato din franta si nu am centurile de siguranta din spate stie cineva cit costa si unde le pot gasi VA MULTUMESC
  • roscovatu

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Salutare, am si eu un astra h break 17 cdti,august 2010 am cumparato din franta si nu am centurile de siguranta din spate stie cineva cit costa si unde le pot gasi VA MULTUMESC
  • dany77ro

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Salve. Cred ca ai doua variante...1-pe net 2-la dezmembrari. La Opel le gasesti imediat dar cred ca costa destul de mult si nu cred ca-ti convine.
  • dany77ro

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Salve. Cred ca ai doua variante...1-pe net 2-la dezmembrari. La Opel le gasesti imediat dar cred ca costa destul de mult si nu cred ca-ti convine. http://m.ebay.it/itm/261400033953?nav=SEARCH
  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
In orice parc de dezmembrari ar trebui sa gasesti, pretul ar trebui sa fie modic pentru ca nu e o "piesa" cautata. Fa o cerere o oferta pe dez .ro.
  • roscovatu

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2014

  • Mesaj Privat
va multumesc pentru raspuns si mai am o intrebare centurile spate de la modelul 2005 se pootrivesc cu cele de la modelul 2010
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR