Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Ascona
  • gabitzurck

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Ascona 1986
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2014

  • Mesaj Privat
salut . am si eu un opel ascona c model din '86 berlina . problema a aparut acum 2 saptamani cand a cedat lonjeronul din spate de pe partea dreapta ceea ce o face de nedeplasat . dati-mi o idee cum sa fac ca de renuntat la ea nu vreau intrucat masina functioneaza mai mult ca perfect ( motorul merge impecabil 1.6 D , are consum foarte mic 4.8 mixt , servo directie , geamuri electrice fata spate , scaune cu incalzire si multe altele ) . are cineva idee se potriveste cumva vreo punte de la alt model de opel, sau daca are cineva un model ca acesta la dezmembrari l-as ruga sa ma ajute si pe mn cu o punte spate cu tot cu lonjeroane .
  • George_Z

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Din cate stiu Opelul Kadett (E) e facut pe aceiasi caroserie ca Ascona C. Iar dupa Kadett a fost facut Daewoo Cielo/Nexia. Pe aceiasi platforma a fost facut si Opel Astra F.
  • George_Z

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Eu in locul tau as merge la un atelier specializat care sa o sudeze serios si sa ii faca niste ranforsari si nu ar fi rau sa ii faci ranforsari si pe partea stanga, Te-ar costa mult mai ieftin si avand si o garantie la mana ai sta mai linistit.

Pune si tu o poza cu masina aici sau in garajul tau; suntem curiosi detinatorii de astfel de bijuterii cum arata surorile alor noastre batranici.
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Eu am avut ascona din 1985 si am facut operatia asta in urma cu mai multe de 10 ani, Se face cum spunea un coleg prin ramforsarea lonjeroanelor insa nu trebuie incarcate prea mult pentru ca nu mai intra puntea la loc. Am facut-o atunci cu un aparat de sudura elctric si cu gaz nu stiu exact cum se numeste. deci se poate rezolva, insa nu cred ca iti da cineva garantie in service. iti trebuie un tinichigiu.
Bafta!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Ascona

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR