Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
M-am gandit sa deschid acest topic in speranta ca multi dintre noi vom face cunoscute locurile care ne-au placut cel mai mult in calatoriile prin tara.O sa incep eu:

1.Nordul Moldovei (Bucovina) - manastirile din zona, oamenii f ospitalieri si mancarea excelenta ma fac sa revin cat pot de des in aceasta zona.
2.Transfagarasanul cu toate splendorile lui (Balea Cascada, Balea Lac, Cascada Capra, Cetatea Poienari, Barajaul si Lacul Vidraru, Manastirea de la Curtea de Arges.
3.Lacul de la Sfanta Ana si mlastina Tinovul Mohos - zona cea mai curata din Romania de departe!Nu numai ca nu exista peturi sau pungi...etc dar nici mucuri de tigara nu sunt.Felicitari celor ce administreaza zona, o zona superba si curata!
  • Gaby

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Drumul dintre Sebes si Obarsia Lotrului, pe la barajul/lacul Oasa - drum neumblat (cred ca afost asfaltat candva, in apropierea Congresului IX al Partidului) si f.f. salbatic. Locuri de campare (exclusiv cort) multe si frumoase, langa apa.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Drumul care leaga Vatra Dornei de Borsa . Extraordinar !

Piscul Negru - Balea Cascada ;

Moeciu - sat Pestera ( un drum de 10 km , prost ; cum vii din Bran spre Moeciu , treci de intersectia unde se face la stanga spre Cheile Gradistei si o iei la dreapta in 200 de m pe indicatorul " sat Pestera " . Drumul in 10 km ajunge la o altitudine de 1300 de metri si parca esti in alta lume ....departe de Touregurile de jos din Moeciu Laughing )
  • p.alex

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Cand am citit titlul ,am crezut ca ni se propune un "numar de locuri de neuitat" pe baza carora sa se faca un TOP!
Dar m-am inselat.Nu zic ca este rau,dar sunt sigur ca se vor spune multe si pana la urma topicul nu-si va atinge scopul.
Prefer un topic cu subiect clar si precis.ex.:Moeciu-Sat Pestera, sau Sebes -Obarsia Lotrului.Mi se pare mult mai usor de vizionat si mai practic.(bineinteles si un minim de detalii incluse si poate cateva imagini reprezentative)
Sunt un fan al drumurilor de munte(auto) si chiar sunt interesat de drumuri mai putin cunoscute.
Ma intereseaza Sebes - Obarsia Lotrului.Se poate da cateva amanunte? Idea
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR