Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • welcometolv

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2014

  • Mesaj Privat
salut! am si eu o problema. sper ca postez unde trebuie.
Am o Vectra C din 2008, 1.9 diesel de 150 de cp, automata. am fost cu ea la diagnoza la AutoA, si mi-au spus baietii de acolo, ca printre altele nu imi merg electroventilatoarele pe treapta 1 si 3, ca au siguranta arsa si nu se pot schimba decat cu totul, iar la se vand cu 1650 de ron bucata, deci nu prea as vrea sa le schimb. Crying or Very sad
Am inteles ca e posibil sa se poata repara de un electrician capabil, si ma intereseaza daca imi puteti recomanda pe cineva care sa se priceapa si la problema mea.
Va multumesc!
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
electroventilatoarele sunt comandate de modulul existent INTRE ele pe partea din spate (Catre motor) si in acel modul intra o mufa mare cu multi pini. Acel modul contine incapsulate niste relee si sigurante termine, cat si mufele corespunzatoare pentru ventilatorul mare de apa si cel mic pentru A/C. Incep sa cred ca toti "mecanicii" specializati opel incerc sa "arda" clientii. Acea piesa o gasesti pe eBay la extraordinarul pret de 20 de euro plus transport:

http://www.ebay.co.uk/itm/V...sh=item4ad1e452c7
  • LEO B-L-A.

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Da dar nu trimite in Romania
  • andu105

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2011

  • Mesaj Privat
userul: vauxhallempire, am vazut ca alte produse trimite si world wide.deci poti sa-i pui o intrebare..daca doresti sa comanzi ma anunti si pe mine sa cumpar si eu una alt... Smile
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Acel modul difera in functie de motorizari. Cred ca am vazut 3 tipuri. Eu la Z16 de pe Vectra C am luat SH de Z18. A mers OK.
@Tox, cred ca e second cel postat de tine, stiuy ca si eu cand m-am interesat cat costa nou era un pret din 4 cifre, in lei...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR