Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • andreie

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Salut,

Spuneti-mi va rog si mie un loc unde pot sa montez niste huse de astra h - dupa ce am citit pe aici ce probleme sunt cu demontarea/montarea banchetei din spate, as vrea sa nu risc nimic si sa merg la profesionisti sa le monteze.

Daca stiti, recomandati-mi si mie va rog un service de incredere, eventual preturi.

Multumesc,

PS: scuze daca postez in sectiunea gresita.
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Daca sunt huse tip maieu, le montezi lejer fara sa demontezi banchete/scaune/nebunii. Atentie la scauenel fata, sa nu iti fie obturate airbag-urile din scaun (daca ai)
Daca vrei sa retapitezi scaunele, atunci e necesara demontarea lor. Nu e nicio problema la demontat, suruburile sunt fixate cu pasta autoblocanta insa daca ai ce scule trebuie, le dai jos lejer
  • andreie

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2014

  • Mesaj Privat
multumesc frumos, incerc singur atunci si revin daca sunt probleme Smile
Stiam ca trebuie demontata bancheta din spate, pentru ca husa are niste urechi din elastic care se prind pe sub bancheta, intre ele.
  • Op3l

  • Mesaje scrise: 528
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Scuze de offtopic dar nu-ti place interiorul incat vrei sa-i pui huse? Eu sugerez sa te bucuri de interiorul ei ca doar de aceea ai cumparat-o.
Niste huse mai de doamne ajuta(care nu vin ca dracu) sunt 150 RON , iar un scaun de inlocuit cu totul in caz de incident (ars cu tigara) este 100-150 RON. iar tot interiorul inclusiv fete de usi 100 E , 150 pe piele partiala .Ma rog fiecare cu parerea lui.
Skip ads

  • andreie

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Salut,

Nu i-as pune, dar am un bebe si ea draguta nu stie ca trebuie sa tina masina lu' tati curata - vorbesc de pantofi plini de noroi direct pe bancheta si toate alea, de stat in scaun nici nu vrea sa auda Smile

Masina o am de trei ani si nu am pus huse, dar acum chiar se impun - oricum, multumesc de info cu preturile pentru schimbat interior/scaune, e bine de stiut ca nu e o avere in caz ca se intampla.

o zi buna,
  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Nu te supara,dar daca si pentru montatul huselor ai ajuns sa ceri ajutor.....E cam naspa treaba!La mine le-am montat in vreo 30-40 minute si crede-ma ca nu am experienta deloc!Ca fapt divers,scaunul din dreapta fata l-a imbracat nevasta-mea,ca ea sta acolo.... Twisted Evil Bine,nu stiu cat conteaza ca eu am break,dar nu cred ca e asa mare inginerie la hatchback fata de break.Sfatul meu sa ti le pui tu cand ai un pic de timp!Asa mai si inveti una-alta si mai economisesti si niste bani!
Referitor la utilitatea lor ai perfecta dreptate.Si eu le-am pus din exact acelasi motiv!
  • andreie

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Salut,

Treaba e ca sunt varza, atehnic total, si am inteles ca ar fi probleme la bancheta din spate, care are nu's ce cleme ce se pot indoi daca nu esti atent - am citit destul incat sa ma ia cu fiori Smile))))

La scaune si tetiere n-am treaba, cu bancheta spate e problema.
  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Cumpara husele, vin eu o cu lada de bere, si o sa vezi cat de simplu este totul Embarassed
  • andreie

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2014

  • Mesaj Privat
deal Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR