Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • kattalyn01

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Salut....Am un Opel Astra G 2.0 16 V ( Y 20 DTH) an 2001 si 180.000 km......si am o problema cu ea......daca doresc sa o tin la turatie constanta intre 1000-2000 de turatii imi intrerupe tot timpul ......iar cateodata la drum lung pentru cateva momente(2-3 minute) imi apare service pe bord si at nu mai trage asa tare diabia se demareaza....iar dupa 2-3 minute dispare si merge normal...am incercat sa verific si sita din rezervor si am vazut ca si motorina din rezervor este neagra......daca o pun pe tester nu apare nicio eroare nimic.......am schimbat pedala ce acceleratie......am curatat EGR.....si clapetele de pe evacuare.....dar nimic masina face tot la fel si pe tester nu are nicio eroare!.....A mai patit cineva asa ceva sa ma ajutati si pe mine va rog frumos pentru ca nu pot sa ii dau de cap !
  • rolland

  • Mesaje scrise: 433
  • Locatie: Mures
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Intreruperile sunt scurte sau lungi ? Daca sunt scurte dispar la turatii mai mari de 3000 ? Daca zici ca ti se aprinde checkul in bord inseamna ca ai si erori stocate.
  • cmarius53

  • Mesaje scrise: 454
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Salut.Pentru motorina neagra verifica si schimba o ringurile la injectoare iar pentru intrerupere curata pedala de acceleratie.Asta pentru inceput.spor.
  • kattalyn01

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Rolland intreruperile sunt de scurta durata dar tot timpul......cat timp o tin la turatie constanta intre 1000-2000 turatii intrerupe incontinuu......dupa ce trec de 2000 nu mai intrerupe
  • kattalyn01

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Multumesc cmarius53.....pentru motorina am mai auzit de acele ringuri ....cred ca o sa incerc sa le schimb......dar sti cumva cate ringuri sunt pe fiecare injector ?...........iar pentru intreruperi...am incercat si cu alta pedala de acceleratie.....dar tot asa face
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR