Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • hot
  • OP
  • 835 mesaje
  • din 29 Jul 2007
  • Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Botosani
  • hot

  • Mesaje scrise: 835
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Cureaua e foarte buna dar o schimb pentru orice eventualitate.A fost forþatã cand s-a rupt axul de la vacuum dar nu a sarit de pe pinioane.
Skip ads

  • hot
  • OP
  • 835 mesaje
  • din 29 Jul 2007
  • Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Botosani
  • hot

  • Mesaje scrise: 835
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Gata s-a rezolvat masina.Vicky toarce ca o pisicuta asa cum torcea ea.Am scapat ieftin fara supape indoite.Am sa fac poze la pinionul de distributie care e facut de toata jena,are o pana foarte mica care se poate rupe la cea mai mica impotrivire(mai ales ca arborele cu came impinge 8 supape).
Pentru cine doreste donez rola intinzatoare care nu are joc deloc si cureaua de distributie(atentie nu recomand montarea acestora neavand nici un certificat de garantie).
  • gogo_y17dt

  • Mesaje scrise: 492
  • Locatie: Falticeni sau Iasi
  • Masina: Vectra 2004 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Bravo bine ca ai rezolvat-o.
  • danieel

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2007 19cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Sunt curios cine are curajul sa monteze cureaua ta......chestia cu 150.000 km e valabila in Germania probabil......cei care nu umbla mult cu masina , in timp se "coace "cureaua.... ,la noi 60.000 km e aproape garantat ca nu o sa ai probleme.....curelele din magazinele noastre au doar eticheta de Germania etc.(unele).....sfatul meu este ,sa schimbati cureaua la 60.000 km cu una foarte buna daca e posibil .....dar sa nu uitam pompa de apa si rolele......sa nu avem surpriza ca peste un anumit nr. de km cade pompa de apa sau se blocheaza vreo rola ........am vazut masina care au mers 95.000km cu acelasi kit de distributie, desi cureaua avea crapaturi din cauza varstei.....dar nu toate au norocul asta....
Skip ads

  • silviu-marian

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2011

  • Mesaj Privat
hot a scris:Nu am facut acest test ii voi face.Sunt ocupat cu materialele pentru casa si masina e cam pe planul 2 mai ales ca mai am alta cu care pot circula.
. Trebuie desfacuta pompa de vacuum si probabil o sa gasesti cuplajul rupt. Tot din aceasta cauza ti-a sarit si de la punct distributia, s-a blocat putin axul cu came si a sarit de la punct. Masina nu mai are viata(nu mai intra turbina) si nu mai are frane(nu mai videaza servo). Sper sa-ti fi fost de folos.
  • silviu-marian

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2011

  • Mesaj Privat
hot a scris:Cureaua e foarte buna dar o schimb pentru orice eventualitate.A fost forþatã cand s-a rupt axul de la vacuum dar nu a sarit de pe pinioane.
. De unde ai luat cuplajul acela?
  • hot
  • OP
  • 835 mesaje
  • din 29 Jul 2007
  • Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Botosani
  • hot

  • Mesaje scrise: 835
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Am schimbat pompa de vacuum cu totul,cred ca am scris.
  • lordpiranda

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 z19
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2013

  • Mesaj Privat
salut, am un vectra c gts, 1.9/120cp, cele 2 furtunase de vacuum de la filtrul de particule , ca o turez sa o las la ralanti , nu se umfla , nu fac nimic. Normal , nu ar trebui sa se "incordeze" la turatie? si nici masina nu trage cum trebuie:(
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR