Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • bloodreaver

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2013

  • Mesaj Privat
Si eu astept sa intru in posesia unui kit nou la o insignia sports tourer 130cp. Rulment presiune, kita ambreiaj si volanta.
Cu 2 zile inainte sa pice am auzit un scartait intermitent cand eram stationat. Din pacate se intampla seara tarziu dupa un drum mai lung si nu am ajuns la service pentru ca pe parcursul programului lor nu aveam nici o simptoma.
Vineri 18.04 am plecat la drum, dupa aprox 100km ambreiajul se apasa mai greu si dupa inca aprox 50km a cedat complet. Pedala ramanea jos.
Am comandat un rulment rapid ca sa ajunga dupa sarbatori.. Si surpriza.. Nu se potriveste cu cel gasit dupa seria masinii. Se pare ca nu am cutia m32 .. Probabil este f40. Sper sa vina azi piesele pentru ca masina este intr-un service intre casa si destinatie.. 150 km din orice directie.
Cost.. Ca si gremlin aprox 1000 €
  • GREMLIN81

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Update : pana la urma am schimbat doar rulmentul. Volanta si kitul de ambreiaj nu. Zgomotul se aude din zona cutiei de viteze iar in urma schimbarii curelei de la accesorii si a rolelor orice alte zgomote au disparut. Momentan masina merge bine (din acest punct de vedere cel putin) dar sunt constient ca va veni si vremea cand va trebui sa schimb volanta si ambreiajul. Sper sa vina cat mai tarziu Wink
Cu stima,
Gremlin.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR