Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • yeti

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2016 B1.4NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Un eveniment nefericit a facut sa-mi mototolesc putin usile de pe partea dreapta a masinii. Intentionam sa fac o excursie pana in Grecia si intrebarea mea este daca pot iesi din tara cu masina in aceasta stare.
Skip ads

  • Vios40

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1987 2.3D LS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Câteva poze ar fi completat imaginea de ansamblu a problemei. Nu recomand acest lucru deoarece dovezile emise de Poliþia Rutierã Românã nu sunt agreate afarã (de ex. dovada reþineri permisului de conducere). Crãpãturi minore la parbriz sau zgârieturi poate, dar nu uºi înfundate sau altceva de aceastã amploare. Recomandabil ar fi sã repari autoturismul ºi Concediu Plãcut! Smile
  • xflo

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Eu era sa primesc amenda in Bulgaria pentru parbriz fisurat. I-am explicat ca pietricica, Casco, contract cu service, etc (era masina de firma). Nix, cica nu e voie sa circuli la ei in tara cu geamuri fisurate. Cica trebuia sa las masina acolo, sa o repar pe loc sau sa o duc pe platforma. Militia p..lii.

M-am prins la timp si i-am bagat in buzunar cativa euro, si m-o lasat sa plec. Da' in locul tau nu m-as risca sa ies cu masina asa.
  • yeti

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2016 B1.4NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Aici puteti vedea cum arata masina.


Ma intreb si va intreb daca exista cumva o solutie legala, oficiala, documentata, recunoscuta de autoritatile din BG si GR de iesire din tara cu masina avariata asa cum o am eu?
Povestile cu politia bulgara le stiu si le-am si trait pe unele. Chiar daca nu esti in culpa tot ti se gaseste ceva, scopul fiind sa te ciuguleasca de cativa euroi. Daca as avea niste documente in regula n-ar putea decat sa ma plimbe pe la autoritati si atunci as fi multumit sa le dau o mini-spaga doar ca sa nu ma intarzie din drum.
Skip ads

  • nydu2007

  • Mesaje scrise: 240
  • Locatie: GIURGIU
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2007

  • Mesaj Privat
lucrez in domeniu, nu ti-as recomanda sa iesi asa cu ea ! daca doamne fereste se ia careva de tine (ca nu are ce face) iese urat...
  • dannek

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Daca poti sa eviti Bulgaria este OK!
  • yeti

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2016 B1.4NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Am rezolvat problema in cel mai sigur mod cu putinta: am reusit sa o repar.
Multumesc celor care au raspuns.
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR