Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • vectragts1

  • Mesaje scrise: 350
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2010 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Salut.Ieri, pe ruta Arad-Oradea, am lovit un fazan.Aveam 90 km/h, o masina in spate si din pacate nu am putut sa-l evit.Am oprit si am constatat ca senzorul stanga fata lipseste si in bord apare Service Parking System, in concluzie nu mai functioneaza nici senzorii fata, nici cei din spate.Va rog mult sa ma ajutati cu un sfat.Sa merg la reprezentanta, se pot achizitiona la bucata sau vin doar set?Pot sa merg si la alt service?Mentionez ca sunt din Cluj iar masina nu mai este in garantie.
Multumesc
  • cici 72

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Olt
  • Masina: Insignia 2010 a20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2013

  • Mesaj Privat
salut. daca un sensor nu merge cade tot sistemul. cumpara sensor, chiar si sh se monteaza foarte repede(2min)de un mecanic priceput si totul revine la normal.
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Norocosule Laughing , lasa-l incolo de senzor, ia de te uita mai jos.

Fazan cu sos de vin
Fazanul se fezandeaza timp de 5-8 zile (in frigider), apoi i se smulg penele, se trece printr-o flacara, se scot intestinele, se spala, se sterge bine, se rasucesc aripile dupa gat si se introduc picioarele in taietura prin care i s-au scos intestinele. Se freaca fazanul cu sare si se lasa sa stea o ora, se asaza apoi intr-un vas cu unt si putina apa si se rumeneste sub capac. Se stinge cu vin si coniac si se mai lasa cateva minute la cuptor. Se portioneaza fazanul si se serveste cu cartofi natur si sos de vin.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR