Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • AlexxTyger

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2011 A17DTR sau DTJ?
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Adica pretul final pentru un A17DTJ este 372 euro? mai tine aceasta promotie pana la sfarsitul lunii septembrie?
Sa afisati si un pret pentru anulare DPF la aceasta motorizare cand finalizati testele.
Cutia se forteaza la acest cuplu ( 350 NM) si are vreo legatura cu remaparea sau dauneaza daca am acele destul de intalnite variatii de turatie( probabil de la regulatorul de presiune) ?
Odata remapat trebuie bagata motorina mai buna,premium? Si afecteaza cu ceva verificarea la itp ( noxe)?

Stima!
  • madaj

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Salut,
Eu sunt norocosul la a carui masina se lucreaza in momentul de fata la anularea DPF-ului (Z 17 DTJ), si care am inteles ca pana maine seara ar trebui sa fie gata. Si daca tot am lasat masina la cei de la EDS, au finalizat si ramaparea pentru acest minunat motor si le-a reusit. Am testat si eu masina remapata si vreau sa va spun ca se comporta impecabil. Trage in orice treapta si la orice viteza. Ajunge si la 200 km/h pentru cei impatimiti, asta daca drumul le permite, dar ce imi place cel mai mult la ea este faptul ca la mers normal masina pare foarte usoara. Din pacate nu am avut unde sa o testez la un drum mai lung, dar in Bucuresti se comporta foarte bine, iar consumul daca nu o forjezi este la fel, poate putin mai mic.
  • AlexxTyger

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2011 A17DTR sau DTJ?
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2009

  • Mesaj Privat
chiar te rog sa scrii niste impresii dupa ce o ridici de la EDS si te bucuri mai mult de ea. si cat te-a costat de fapt si remaparea si anulare dpf.
Intrebarile de mai devreme inca sunt valabile pentru EDS Smile
  • Floydian

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2010 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2013

  • Mesaj Privat
@madaj si eu sunt interesat, zi-mi te rog la ce putere si cuplu s-a ajuns dupa remap. Sa inteleg ca pt masinile cu ecu Denso, cel foarte problematic, se poate rezolva dpf-ul din soft? Multumesc
  • madaj

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Salutare. Cei mai in masura sa va ofere preturile sunt cei de la EDS. Eu mi-am lasat masina pe post de cobai la ei, iar pretul s-a stabilit de comun acord. Spre exemplu s-au chinuit cateva zile sa anuleze dpf-ul. In momentul de fata filtrul de particule este pe balcon, in locul lui fiind o teava, si astept sa termine si anularea din soft. Odata anulat filtrul o sa vezi ca atunci cand o calci va iesi putin fum, dar nu ca la un logan (taxy) care are el 3 metri si fumul inca 5 in spatele lui. Legat de remapare: parca 155 cai si 350 Nm cuplu, insa pentru moment raman la softul de 110 caluti ai mei ca nu am finantele necesare Sad. La un moment dat o sa fac remaparea, deoarece diferenta este enorma. Merita fiecare euro.
  • Floydian

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2010 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Multumesc pt raspuns. Banuiesc ca se poate sparge si sita filtrului original si sa ramana pe masina.
@ EDS care este pretul remaparii pt Z17DTJ? Se face prin OBD?
Later edit: am vazut pe prima pagina, 1.7 CDTI Denso - Z17DTJ, Z17DTR, A17DTJ, A17DTR - 155 CP si 350 Nm - PROMO 300 EUR!
  • madaj

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Recomandarea lor a fost sa pastrez filtrul original fara sa il stric, ca poate la un moment dat o sa am nevoie de el daca vand masina si noul proprietar va dori sa il monteze sau sa il vand.
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Pretul pentru DPF off la 1.7 CDTi (Denso) este de 200 EUR + TVA.
Intre timp, am reusit deja dezactivarea DPF la A17DTR, Masina a fost de asemenea remapata in vederea cresterii de putere.
Totodata, am dezactivat EGR la Z17DTJ.
Momentan, lucram la dezactivare DPF la Z17DTJ.
Totul prin OBD.

Legat de remaparea 1.7 CDTI (Denso), probleme nu vor fi la ITP si nu e necesar alt tip de motorina.
  • AlexxTyger

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2011 A17DTR sau DTJ?
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Adica pretul final pentru un A17DTJ este 372 euro? mai tine aceasta promotie pana la sfarsitul lunii septembrie - octombrie?
Cutia se forteaza la acest cuplu ( 350 NM) si are vreo legatura cu remaparea sau dauneaza daca am acele destul de intalnite variatii de turatie( probabil de la regulatorul de presiune) ?
  • dRR

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Salut, IPF pentru Z20LET Opel Astra G se poate aduce ?
  • andiradu

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2012

  • Mesaj Privat
La amaratul meu de Opel Y17DT 55kw (75 cai) din 2001 care este puterea maxima la care se poate ajunge? 98CP? spune-mi un pret, deoarece am nevoie de ceva putere cand ma bag in depasire Sad masina are 400.000 km reali
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Pretul este de 175 EUR.
Putere maxima = 98 CP
Se face o verificare amanuntita inainte. Daca totul e OK, se resofteaza.
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
AlexxTyger a scris:Adica pretul final pentru un A17DTJ este 372 euro? mai tine aceasta promotie pana la sfarsitul lunii septembrie - octombrie?
Cutia se forteaza la acest cuplu ( 350 NM) si are vreo legatura cu remaparea sau dauneaza daca am acele destul de intalnite variatii de turatie( probabil de la regulatorul de presiune) ?


Da, promotia tine pana in septembrie. Pretul este corect.
Aceeasi cutie este si pe motorul de 19 CDTI de pe Astra-H si nu sunt probleme.
Se poate resofta motorul chiar si cu acele variatii, dar se decide in urma verificarii preliminare.
  • Floydian

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2010 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Un update la dezactivarea DPF pt Z17DTJ? Smile
Si inca o intrebare: puterea maxima obtinuta prin remapare de 155 cai poate fi si mai mica? Stiu ca la Z17DTH este doar de 130, desi motoarele sunt oarecum identice (cu exceptia sistemului de injectie Bosch).
  • VALIUM_303

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1995 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2014

  • Mesaj Privat
La X14XE din '95 puteti face ceva? La cati CP si NM ar ajunge si cat ar costa? Multumesc!
  • vasicri

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Din cate inteleg, inscrierea se face in acest topic.
Doresc si eu o inscriere remap pentru Astra H Sedan, A17DTJ an fabricatie 2012. As dori si revize +itp. Imi expira si garantia in octombrie, si as vrea o parere daca masina este ok la iesirea din garantie .
  • andrei.alex

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Insignia 2016 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Astra H 1.7 CDTI 2004 cu cat se poate creste?
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Z17DTJ - DPF OFF e posibil. Puterea maxima e de aprox 150 CP, se poate si mai putin

X14XE nu putem resofta.

Astra H Sedan A17DTJ, pentru programari va rog sunati la 0722.673.511 sau 0723.373.371

Astra H 1.7 CDTI 2004 1.7 CDTI - Z17DTH - 130 CP si 300 Nm - 225 EUR
  • vasicri

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Salut,
Am facut programare si m-a intrebat daca am primit pret, si i-am spus 300 eur + tva. Acesta este pretul, nu?
Multumesc Smile
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Da
  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR