Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • rhydin

  • Mesaje scrise: 1,369
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Acum cateva zile am avut ghinionul sa fiu implicat in accidentul de la intrarea din tg-jiu dar spre bucuria mea, desi n-am pastrat distata fata de cel din fata mea (cine pupa-n cur plateste)eu m-am ales cu daune nu chiar mari, mai exact capota, grila si posibil tragher.
tragerul a fost facut varza dar am legat masina de un stalp cu cabluri si am dat inapoi (pe liber) si pot sa zic ca si-a revenit, nu 100% dar acum capota se inchide.
Acum sunt in cautare de capota la dezmembrari am intalnit scoruri de m-au dat pe spate, gen 500 lei cu mici indoituri si 300 lei aftermarket.
Va intreb pe voi care aveti mai multa experienta se merita cele aftermarket? ma gandeam sa iau una si s-o infoliez dar nu stiu daca se alinieaza bine.
Grila de la facelift se potriveste la modelul 2005 sau trebuie schimbat si spoilerul?
Ah si inca ceva, capotele de la hatchback la caravan se potrivesc sau difera ca dimensiuni?
Skip ads

  • katalin.r

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Grila de la facelift nu merge pe 2005. Are alt sistem de prindere si pinii grilei care se fixeaza in bara sunt in plus cu unu. Probabil merge adaptat daca tii in mod deosebit, ma interesa si pe mine treaba asta odata dar m-am lamurit ca nu merita efortul
  • rhydin

  • Mesaje scrise: 1,369
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
gasisem de la facelift la un pret bun de 200 lei, pe cand la ce am la 300. din aceasta cauza intrebam
mersi de info
  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Tu vrei grila aia nichelata?Adica asta?

Skip ads

  • rhydin

  • Mesaje scrise: 1,369
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
george da!
  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Cauta la desmembrari;Eu am luat aftermarket si am luat o mare plasa.Dupa 2 ani a inceput sa curga rugina pe la incheieturi(de sub dublura capotei) in situatia cand am asistat la vopsirea ei si vopsitorul a facut tot ce era posibil,mai putin scufundata in baie de grund.Incearca si pe tocmaiolx...
  • rhydin

  • Mesaje scrise: 1,369
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
@gcom61 fix acum am gasit una pe acelasi cod de culoare.
o primesc in curand si am gasit-o si la pret bun 400 fara indoituri dar cu mici zgarieturi (nu in profunzime)
  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Bafta ;cauta o pasta pt polisat si o rezolvi in 10 minute fara alte scule; ai ceva grija la aliniat(laterale si fata spate mai ales.Nu o inchide complet pana nu vezi cum se aliniaza cu caroseria.Exista posibilitatea ca deschiderea sa se faca mai greu in cazul unei alinieri incorecte.
  • rhydin

  • Mesaje scrise: 1,369
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
pai o sa am ceva de lucru tinand cont ca tragherul inca nu este aliniat corect, dar asta vad doar sambata cand am timp de alocat pentru capota/faruri/grila ssmd
vineri trebuie sa-mi sudez racordul flexibil la esapament ca este varza iar luni am programare la rar pentru noxe la gpl.
apropo ce ziceti pot sa fiu respins daca merg cu grila care arata asa acum?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR