Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • lucian

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: tulcea
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2005

  • Mesaj Privat
AM PATIT-O SI EU DA NUI O PROBLEMA CA SE AUDE CASU BETON
UN PANASONIC CU mp3 SI wma
Skip ads

  • crocodilul77

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z 16 SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Cine poate sa-mi raspunda si mie la intrebare : Daca schimb cd player-ul care il am acum VDO 500, cu un alt VDO....Daytona spre exemplu, sau alt VDo mai performant (cu mp3 player), si iesire pt display, romenzile pe volan raman valabile ? imi trebuie vre-un adaptor ceva, pt afisare indicatii pe display ? alte detalii ?
  • perieanuo

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 z18xe - simtec71
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2007

  • Mesaj Privat
exista adaptor pt jvc mergetzi la magazin unirea in bucuresti la standul jvc si ceretzi cod KSRC102.Interfatzeaza comenzile pe volan cred ca si al treilea rind de afisaj.
  • relubr

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Salut tuturor forumistilor , deci vreau si eu sa cumpar un adaptor pentru un Sony CDX-2250 , sa-l pun pe un Astra Caravan din 2004 , am acum CAR 300 original pe masina , fara comenzi pe volan. Am citit pe forumul asta 3 zile si tot nu am inteles ce trebuie sa cumpar , pe mine ma intereseaza doar sa mearga display-ul din bord la fel , adica sa apara id-ul postului si frecventa , Daca stie cineva sau daca si-a montat cineva , sa-mi spuna si mie ce trebuie sa caut ca sa cumpar , eventual niste poze , persoane de contact , etc , multumesc anticipat
Skip ads

  • alex2812

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 1998 X20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Am si eu un Panasonic care reda mp3 si wma, e adevarat nu se poate lega la display-ul din bord, dar poate fi legat in asa fel incat sa ramana activ display-ul cu ora, data si temperatura exterioara active mereu. Eu am mers la un electrician auto si am facut operatiunea dupa ce m-am chinuit singur...oricum asta a facut si el a inversat firele alea de le-a innebunit pana sa mearga (a durat o ora) - dar a mers Very Happy
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Pentru un Pioneer DEH-3900 aveti idee daca exista interfata adaptor pentru comenzi volan , si daca da de unde o pot achizitiona .
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Exista si luna trecuta avea, de exemplu, la be-loud, acum nu o mai gasesc pe site-ul lor (nu mai apare decat cea pt renault). Oricum, nu strica sa le pui o intrebare lor sau altor firme care se ocupa cu asa ceva.

Sper sa nu se considere reclama: http://www.be-loud.ro/produ...D_Player/Pioneer/
  • relubr

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Am pus poze cu mufele care sunt :https://www.clubopel.com/viewtopic.php?p=202806#202806Poze mufe
Skip ads

  • mikyk

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Germania
  • Masina: Meriva 2011 Z17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2008

  • Mesaj Privat
? la o corsa care i-mi afisa temperatura pe afisajului cassului original mai pot vedea temperatura daca am schimbat cassul su un mp3 clarion?
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
am si eu o intrebare ce fir tre sa scot din mufa pt a-mi ramane activa data pe display-ul masini(ora si temperatura sunt active tot timpul,data se stinge cand aprind cass si reapare cand il opresc)
nu am comenzi pe volan ,
cd play-ul este un kennwod
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Din postul lui claudiu-cld trag raspunsul la intrebarea care ma streseaza insa el are astra iar eu am vectra, poate e altfel la mine. Voi ce ziceti, daca schimb CDR500 cu un alt CD-Player imi ramane data pe display sau locul unde apar de regula data sau posturile de radio va ramane stins? Si o poza sa vedeti ce fel de display am ...



Numai bine.
  • raul_alexandru

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Salut.... vreau sa ma laud si eu cu noul meu mp3player...ultimul model 2008 Sony CDX-GT620U. Dupa luni de zile de chin si amar cu un ccrt700 Laughing am hotarat sa cumpar acest mp3 care imi place la nebunie. Acum nu stiu daca poate fi conectat la afisajul din bord si comenzile pe volan....dar nu imi pasa Smile Voi ce parere aveti despre el?

# Design elegant cu panou de informatii cu iluminare puternica albastra
# Redare CD/CD-RW/mp3/WMA/ATRAC (numai de pe USB)/AAC
# Amplificator EQ3 Stage II / DSO cu pana la 7 moduri diferite ai redare incredibila
# Digital Music Plus pentru o calitate sporita a sunetului
# Intrare USB pentru redarea facila a muzicii digitale
# Afisaj LCD cu 13 segmente pentru informatii privind redarea clare si lizibile
# Intrare auxiliara frontala pentru conectarea directa a playerului muzical portabil
# 3 iesiri preamplificator
# Telecomanda inclusa (RM-X151)
# DRIVE-S pentru o calitate excelenta a sunetului si un timp de utilizare extins al unitatii CD
# Amplificatorul S-MOSFET de 4 x 52W furnizeaza putere impresionanta si distorsiuni reduse


Skip ads

  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
E urmasul Sony-ului pe care il posed eu GT610U si de care ma declar multumit. Sa-l stapanesti sanatos.
  • cul15

  • Mesaje scrise: 419
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Eu va sfatuiesc sa va luati un modulator FM care are functie RDS . Acel modulator se numeste sound fly pro eu il am pe masina si imi indica si numele artistului si melodia absolut la fel ca un Mp3.Fidelitatea este foarte buna are telecomanda si este si ieftin in jur la 100 ron.Am un CDR 500 pe masina si acest modulator cu un stick de 2 Gb si am scapat de stresul adaptoarelor pentru display si comenzi . IEFTIN si EFICIENT. Deci sa fie inteles el emite pe o frecventa radio si imi apare pe displayul masinii date despre melodie(artist,nume,etc)
  • costty

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Salut. Mi`am inlocuit si eu CCRT700 cu un Sony MEX-BT2500. Mai este cineva care are acest tip de cass? Exista adaptor pt comenzi volan?
  • EML

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2008

  • Mesaj Privat
cul15 a scris:Eu va sfatuiesc sa va luati un modulator FM care are functie RDS . Acel modulator se numeste sound fly pro eu il am pe masina si imi indica si numele artistului si melodia absolut la fel ca un Mp3.Fidelitatea este foarte buna are telecomanda si este si ieftin in jur la 100 ron.Am un CDR 500 pe masina si acest modulator cu un stick de 2 Gb si am scapat de stresul adaptoarelor pentru display si comenzi . IEFTIN si EFICIENT. Deci sa fie inteles el emite pe o frecventa radio si imi apare pe displayul masinii date despre melodie(artist,nume,etc)



Este o solutie exceptionala! Tocmai ce mi-am comandat si eu unu, am auzit de la mai multi ca este super bun si emite foarte clar, caut o frecventa libera si emite pe ea fara interferente! atasez si cateva poze sa se vada despre ce vorbim Smile




Astea sunt caracteristicile aparatului:
Autoscan - modulatorul se pozitioneaza automat pe o frecventa libera
* Functie RDS (Radio Data System) - afiseaza pe ecranul radioului informatiile ID3 Tag -numele melodiei, numele artistului, frecventa de lucru (radioul trebuie sa aiba deasemenea functia RDS)
* Telecomanda mutifunctionala
* Display LED, afiseaza
--- numar total melodii
--- numar melodie curenta
--- frecventa
--- numar memorie canal
--- volum (7 trepte)
--- modul de repetare a melodiilor
--- timp ramas pana la sfarsitul melodiei
* Citeste din foldere si subfoldere (maxim 5 nivele, 20 directoare)
* Derularea melodiilor inainte/inapoi la viteze: 2x, 5x, 10x
* Capacitate memorie suportata: pana la 32GB
* 206 frecvente de emisie in gama FM 87.6 - 107.9 MHz, selectabile cu pasul de 0.1MHz
* 7 memorii pentru frecvente
* Tehnologie digitala PLL de modulare in frecventa (Samsung)
* Citire fisiere audio de pe stick USB, card SD/MMC sau harddisk (partitie max. 32Gb)
* Functie de indexare a melodiei(de la 1 la 999)
* Functie de repetare a unei sectiuni din melodie
* Reda automat din folderele denumite MP3 sau Soundfly
* Cauta rapid track-urile folosind navigarea cu directory shift si file index
* Codare sunet 3D avand ca rezultat mentinerea efectul HiFi
* Sloturi: USB, SD, MMC, Jack Stereo 2,5mm, cu cablu 3,5mm inclus (tip casti)
* Distanta de transmitere: maxim 10 metri
Specificatii * Dimensiuni: 45x54x69mm
* Greutate: 60g
* Alimentare: 12V
* Banda frecventa: 87,6...107,9MHz
* Modulatie: FM (F3E)
* USB output power: 5V 300mA
* Capacitate memorie suportata: pana la 32GB
Pachetul contine Modulator
Telecomanda
Cablu audio 2.5 - 3.5 mm
Manual in limba romana
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Cand o sa-l ai o sa-ti para rau ca nu ai dat banii pe un mp3-player ... am eu asa ceva pe masina si sunt tare dezamagit, totul depinde de calitatea melodiilor, sunt melodii care se aud acceptabil si altele care se aud jalnic si mai depinde (foarte mult) si de frecventa pe care folosesti aparatul respectiv, daca este apropiata de frecventa pe care emite vreun post de radio atunci iar e jale iar daca te intalnesti pe strada cu unul care are modulator si este si el pe frecventa ta sau aproape de ea atunci chiar ca-ti vine sa dai cu el pe fereastra ... concluzia: NU RECOMAND ! mai bine un mp3-player si fara afisaj si comenzi pe volan decat aceste modulatoare.
  • EML

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2008

  • Mesaj Privat
mark a scris:Cand o sa-l ai o sa-ti para rau ca nu ai dat banii pe un mp3-player ... am eu asa ceva pe masina si sunt tare dezamagit, totul depinde de calitatea melodiilor, sunt melodii care se aud acceptabil si altele care se aud jalnic si mai depinde (foarte mult) si de frecventa pe care folosesti aparatul respectiv, daca este apropiata de frecventa pe care emite vreun post de radio atunci iar e jale iar daca te intalnesti pe strada cu unul care are modulator si este si el pe frecventa ta sau aproape de ea atunci chiar ca-ti vine sa dai cu el pe fereastra ... concluzia: NU RECOMAND ! mai bine un mp3-player si fara afisaj si comenzi pe volan decat aceste modulatoare.


Eu nu am mai auzit pe nimeni sa se planga de el... sincer esti primul care il stiu eu. Sper sa nu fiu si eu dezamagit, oricum o sa postez despre el cand o sa il primesc si o sa il testez.

EMil
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Daca ai pretentii in ceea ce priveste calitatea sunetului cu siguranta o sa fi dezamagit, nu se va ridica niciodata la nivelul unui CD. Daca asculti muzica in masina cu volum redus si nu dai mare atentie calitatii atunci e ok, tu conduci, masina merge, muzica canta, totul e ok ...
  • EML

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2008

  • Mesaj Privat
mark a scris:Daca ai pretentii in ceea ce priveste calitatea sunetului cu siguranta o sa fi dezamagit, nu se va ridica niciodata la nivelul unui CD. Daca asculti muzica in masina cu volum redus si nu dai mare atentie calitatii atunci e ok, tu conduci, masina merge, muzica canta, totul e ok ...


Difuzoarele cu care este dotata masina mea cam bârâie daca le dau volum mare asa ca la un volum moderat sper sa se auda ok. Tocmai ce a ajuns si modulatorul, dar din pacate nu il pot testa pt ca inca sunt la servici si o sa il testez mai tarziu si o sa revin sa va spun parerea mea despre el.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR