Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • opel dan cluj

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2010

  • Mesaj Privat
In vara mi-a aparut prima problema cu codul de bujii, de câteva zile am verificat bujiile, erau 2 bujii de o anumita firma si doua de alta firma, dar functionau toate, totusi am hotarat sa le schimb si am pus 4 bujii noi de aceeasi firma BOSCH, dar mentionez faptul ca odata cu aceelasi cod imi apare si codul ECN 112561 adica clapeta de acceleratie, dupa montarea celor 4 bujii am sters codurile de eroare si timp de 10-8 zile totul a fost ok. Azi dupa ce au trecut cele 8-10 zile a aparut acelasii probleme, adica la fel cele 2 codurii ECN 038080 -sistem preincalzire defect si ECN 112561-clapeta acceleratie -pozitionare clapeta defect-nu e prezent. Am verificat si releul de bujii acele se pare e ok.
Skip ads

  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Du-te inapoi la service sa iti puna beru, bosch sunt de cacao.
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Orice afirmatie neargumentata,e egal cu zero.Arata plusurile la Beru si minusurile la Bosch,in conditiile in care fac acelasi lucru.Fiind pe un forum tehnic,se cere obiectivitate...
  • opel dan cluj

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Motor Z 1.9 DT 101 cp Azi am verificat bujiile si toate sunt ok, ele au fost schimbate doar de 10 zile si au fost montate noi si verificate, timp in care totul a fost ok, nici o eroare, dar, totusi am observat ca atunci cand a aparut eroarea de cod de bujii 0380-08 apare si codul de clapeta acceleratie 1125-61(o problema mai veche) , sa fie vreo legatura ?. Va rog... astep sugestii doar de cunoscatori ! Va multumesc
Skip ads

  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Deja suna a filozofie...!
  • seftaka

  • Mesaje scrise: 1,184
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Ciudat, si eu aveam eroarea de bujii, mi-au gasit una arsa. Am cumparat una Ngk, restul trei erau boshc. A fost schimbata, a disparut si eroarea
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR