Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • player7k

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Am si eu o problema de cateva zile la masina. Problema este urmatoarea miercuri seara cand sa plec cu ea ii dau sa imi incalzeasca scaunul si apas pe buton si cand apas se aprinde si dupa se stinge instant, dupa asta in bord era intre aprins martorul de la airbag si cand mai tare era lumina cand mai incet. In final constat ca nu merge nici butonul sport, nici caldura in masina , nici panoul de lumini adica unde se regleaza luminile si nici stergatorul pe pe haionul din spate. Ma poate ajuta cineva ? Sa imi spuna care ar fii in mare problema? Multumesc frumos! Precizez am un Opel astra h 2004 1.6 benzina!
  • Sailas

  • Mesaje scrise: 473
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Vad ca esti din Bucuresti - ne putem vedea sa punem un tester pe masina - facem o diagnoza - vedem ce zice masina.

Ai verificat sigurantele - UEC - REC - posibil sa fie vre-una arsa.
  • Andrei Constantin

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z13CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Am patit apropae acelasi lucru, vezi ca ai probleme cu INCARCAREA BATERIEI, la mine s-a stricat FREI-UL DE LA ALTERNATOR, NU A MAI INCARCAT BATERIA SI ASA AM MERS PE BATRIE PANA CAND S-A OPRIT! INTR-O DIMINEATA MI S-A INTAMPLAT EXACT CA LA TINE, AM VRUT SA DAU DRUMUL LA INCALZIRE SI NIMIC, SA DAU DRUMUL LA DEGIVRARE...DAR FARA SUCCES, AU INCEPUT SA SE APRINDA TOTI MARTORII IN BORD SI ACUL DE LA MOTORINA FACEA CA "TURBATUL" CAND full, cand gol, PANA S-A OPRIT DE TOT SI NU AM AVUT CE SA II MAI FAC SI AM LUAT-O CU PLATFORMA ! MERGI SI VERIFICA ALTERNATORUL, FREI-UL DE LA ALTERNATOR SI BATERIA! Mult noroc!
  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Adica fulia. (eu n-am azut de "frei" pana acum)
  • Andrei Constantin

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z13CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Cred ca ai dreptate, despre fulie este vorba (cred) dar cei de la service ASA II SPUNEAU si pe site-ul de piese TOT ASA L-AM GASIT CA SE NUMESTE! Scuzele mele da nu m-am exprimat corect, eu doar am vrut sa il ajut pe colegul! Mult bafta si hai sa ajutam si sa corectam mai putin!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR