Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • florinp

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Salut,
scuze ca probabil repet o intrebare, as vrea sa imi iau un subwoofer pentru un astra h combi, Sunt hotarat vreau sa fie pasiv, deci as avea nevoie de o recomandare de un subwoofer+statie amp. Bugetul meu este undeva la 500 lei +/- 100. Pentru moment am gasit modelul asta de la magnat subwoofer auto magnat+Statie amp , dar nu stiu nimic despre aceasta "marca", ba gandeam la blaupunkt sau JBL doar ca nu gasesc ceva ce sa ofere o putere rezonabila la un pret rezonabil(sau poate nu stiu eu cauta). Daca aveti ceva recomandari, le astept cu drag Smile ceva ce folositi voi.
O zi faina. Smile
Skip ads

  • cyberbob

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salut! Sa stii ca nu puterea e totul intr-un sistem audio. Legat de subwoofer, conteaza mult ce-ti doresti tu sa faca. Magnatul de mai sus e intr-o incinta sealed, astea suna cel mai corect dar comparativ cu restul incintelor suna cel mai incet. Daca vrei ceva spectaculos fara sa investesti multi bani, poti incerca un subwoofer intr-o incinta band-pass (indiferent de ordin). Legat de amplificatorul pentru subwoofer, chiar daca e mai scump, de preferat e sa cauti un monobloc in clasa D, sunt mai eficiente decat cele in clasa AB, cum e cel de mai sus, Clasa AB e recomandata pentru un sistem SQ, ceea ce cred ca nu e cazul in cazul tau. Smile
  • florinp

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Vreau calitate, nu vreau sa ma auda vecinii cand vin acasa, vreau sunt clar+bass bun in masina, nu in exteriorul ei
  • thetruemaniac

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Braila
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2014

  • Mesaj Privat
incearca statie magnat cu subwoofer xplode (deala tub),nu da gres Very Happy..asa am eu...enervant e ca e rotund desi l-am prins eu,el tot mai vreau sa se plimbe daca nu am cate ceva prin portbagaj...si ala cub pare ok
Skip ads

  • florinp

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Ai un model ? Un site ceva, sa le vad, desigur daca ai timp sa faci asta. Mi-ar fi de ajutor Smile
  • cyberbob

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Poti avea calitate, si sa te auda si vecinii, sau pot sa te auda vecinii si in masina sa sune prost. Razz Insa revenind la subiect cred ca potrivit pentru tine ar fi un subwoofer in incinta sealed. Magnatul postat de tine mai sus, sau asta http://www.shopmania.ro/spe...l-cs1204b-6612589
Ce cd player ai? ce difuzoare ai in masina? In alta ordine de idei, daca te tenteaza jbl-ul, discutam pe pm, il vinde un amic nou cu 300 lei.
  • florinp

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Stock si boxe si player, mai exact CD30 si din cate stiu boxele stock sunt blaupunkt:-?
  • cyberbob

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salut!

Boxele stoc sunt faital. In cazul asta, daca vrei sa pastrezi CD30-ul, te poti orienta spre un amplificator cu intrari high-level unde legi direct iesirile CD30 pentru difuzoarele spate. (nu mai folosesti adaptor high-low) La astra H difuzoarele spate sunt pe 13cm fara tweetere, si sunt cam inutile, oricum nu le vei mai simti dupa ce pui subwooferul.
  • florinp

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Da, vreau sa pastrez cd30 pentru bord, ca sa fie intr-o culoare Smile boxelw nu sunt rusinoase dar nici cele mai bune, imi ajung ce pot ele, dar am obsesie pentru bass. O sa ma orientez spre varianta high level Smile practic opresc boxele spate si leg un sub
  • cyberbob

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Poti incerca sa amplifici boxele fata cu un amplificator micut 2x50 maxim. Suna foarte decent amplificate. Semnalul pentru al 2 lea amplificator il iei din iesirea pre-out a amplificatorului pentru subwoofer. Vezi ca sunt niste amplificatoare audison pe olx/tocmai, putere mica si calitate buna, pentru difuzoarele fata.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR