Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • sharky223

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2009 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Salutari!
Nu reusesc sa ascult muzica dupa telefon prin intermediul functiei AUX.Telefonul se conecteaza,comut HU pe AUX si se aude doar un bazait.
Ceva sugestii?
Skip ads

  • litian28

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2019 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
salutare colegule.intai spune ce tip de unitate ai (cd 30 mp3 +aux,cd 70 navi +aux).eu am cd 30 mp3 cu aux si in manualul tehnic al unitatii se recomanda ca volumul din telefon al muzicii trebuie sa fie la maxim.verifica daca:cablul rca de legatura mufa aux si telefon sa fie ok,intrarea aux din spatele unitatii centrale sa fie ok.mai exact verifica tot traseul de la telefon la HU.se poate sa fie si ceva probleme tehnice ale unitatii centrale pe partea de aux in (asta poate sti doar un electronist bun).incearca si setarile audio ale unitatii centrale,poate au fost cumva amestecate.telefonul a fost corect imperecheat cu mufa de intrare aux in de pe consola centrala de sub maneta franei de mana?!multa bafta la dat de cap!


Ultima modificare facuta de litian28 la Lun 21 Jan, 2013 11:04 pm, modificat de 2 ori in total
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Postat gresit scuzele de rigoare!
  • sharky223

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2009 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2013

  • Mesaj Privat
litian28 a scris:salutare colegule.intai spune ce tip de unitate ai (cd 30 mp3 +aux,cd 70 navi +aux).eu am cd 30 mp3 cu aux si in manualul tehnic al unitatii se recomanda ca volumul din telefon al muzicii trebuie sa fie la maxim.verifica daca:cablul rca de legatura mufa aux si telefon sa fie ok,intrarea aux din spatele unitatii centrale sa fie ok.mai exact verifica tot traseul de la telefon la HU.se poate sa fie si ceva probleme tehnice ale unitatii centrale pe partea de aux in (asta poate sti doar un electronist bun).incearca si setarile audio ale unitatii centrale,poate au fost cumva amestecate.telefonul a fost corect imperecheat cu mufa de intrare aux in de pe consola centrala de sub maneta franei de mana?!multa bafta la dat de cap!


HU este CD30 mp3 + aux.Am sa urmaresc firul din consola centrala.
Multumesc pentru sfat.
Skip ads

  • litian28

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2019 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
HU este CD30 mp3 + aux.Am sa urmaresc firul din consola centrala.
Multumesc pentru sfat.

Colegule urmareste si daca rezolvi ceva sa ne zici si noua.poate om avea pe viitor aceeasi problema si e bine de stiut.multa bafta!acelasi HU il am si eu pe masina si nu am prea folosit aux in decat sa ii fac proba.sa stii caci conteaza si calitatea semnalului audio ce pleaca din telefon.la nokia E5 al meu exista o obtiune de redat muzica pe dispozitive externe.uita-te si la telefonul tau ca poate avea ceva asemanator!incearca si cu un mp3 player mai de calitate!incearca sa scoti de tot din HU si sa bagi la loc firul care vine din jack-ul extern!bafta multa!
  • litian28

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2019 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
colegule ai reusit ceva cu acel aux?
  • sharky223

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2009 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2013

  • Mesaj Privat
@litian28 Din pacate nu am reusit Sad . Am fost la reprezentanta si au desfacut consola centrala,au urmarit firul si totul a fost ok.
Au scos borna + a bateriei pentru o jumatate de ora si au resetat HU dar fara niciun rezultat Sad.
Am incercat si alt cablu si alt telefon.
Totusi...am sa incerc si la altcineva pentru ca baietii de la reprezentanta se uitau cam nedumeriti.
  • litian28

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2019 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
sharky223 banuiesc ca esti din craiova si au fost la acea celebra reprezentanta pe care o aveti acolo.sa stii din start ca tare rau vorbeste lumea de ei!un prieten bun de-al meu din craiova a fost la ei cu o vectra c si a plecat cu,cutia hidramata daramata.mai trage si acuma din cauza incompetentei celor din service.omul a vrut doar sa schimbe uleiul acelei cutii de viteza si a patit-o.deci daca la o chestie banala iau belit masina,la tine te asteptai mai mult sa faca?!daca ajungi prin drobeta poti sa vezi exact cum functioneaza la mine!iti poti proba chiar telefonul si cablul tau.oricum vezi ca ai pe acolo prin craiova oameni care sunt ceva priceputi in ale opel si ma refer la acei posesori de tech 2 care iti cam pot face aproape toate setarile si programarile pe masina sau cauta niste electronisti adevarati! numai bine
  • sharky223

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2009 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Intr-adevar am fost la celebra reprezentanta din craiova si acesta este motivul pentru care o sa caut ajutor in alta parte.
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
si eu am bazaitul specific, probabil cablu neecranat intre hu si mufa aux
  • klaus74

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Ceva idei suplimentare pe aceasta problema?
Am vrut si eu sa conectez aux-ul, dar am avut o surpriza neplacuta. Cum dau pe aux, zgomotul de "purici" navaleste. Fara ca macar sa apuc sa conectez ceva. Face si daca nu-i introduc macar un cablu in mufa minune. Primul meu gand a fost ca probabil datorita pozitiei neinspirate unde e montata mufa o fi cazut ceva in ea si face vreun scurt ceva.
Am un alt coleg cu Astra la care merge foarte bine, deci nu e sigur din ciclul "asa face toate"
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR