Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Caroserie
  • omforall2008

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2008 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Salut! Sunt posesorul unei ASTRA H/2008 achizitionata in 2009 de la gold&platin galati.
Masina are ca dotare optionala al doilea rind de chedere pt o mai buna etanseizare.
In 2011 am fost plecat din tara si nu am reusit sa-i fac revizia la caroserie iar in 2012 cind am revenit am constatat ca a aparut rugina sub acele chedere..
Am simtit ca inebunesc..masina de 20.000 euro
Acum cei de la Radacini GL, desi recunosc ca este defect de fabricatie, imi spun ca nu ma pot ajuta cu rezolvarea problemei pe garantie deoraece am un an intrerupt..
la verificare
Va multumesc anticipat si astept sfaturile voastre..
  • mi_ronic

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2012

  • Mesaj Privat
nasol... si eu as innebuni in locul tau. eu am dat 5 mii si oleaca pe a mea si tot ma doare inima cand vad mai face figuri, apoi tu... by the way, a mea e din 2006 si nu are punct rugina pe ea! ce-i drept, e adusa in tara in 2011! Smile
daca reprezentanta lui peste prajit se da de fund inapoi si au dreptate din punct de vedere contractual, decat sa ii dai in judecata, mai bine iti faci masina cu banii aia. (doar pt. a deschide proces, sari cu 10 milioane! taxa avocatului! etc. etc.)
  • sec233ast

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Antara 2012 A22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Si eu sunt in acceasi situatie cu rugina neasteptata in praguri la o Zafira B. Le-am scris un mail cu poze la Opel Europa de Est, mi-au si raspuns ca au trimis plangerea departamentului corespunzator. Acum astept raspuns, voi insista pana cineva rezolva problema care dupa parerea mea nu trebuia sa apara la varsta asta.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Caroserie

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR