Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
La diesel oricum se contamineaza uleiul cu motorina. Ca idee, daca nu are evacuare, in timpul regenerarilor cand cantitatea de motorina injectata este mai mare, "creste uleiul in baie" Very Happy

Scuze de OFF.
Skip ads

  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Lasa DB77AAA, ca nu e chiar atat de neagra treaba! Eu stiu ca vrei sa faci un ban cinstit, dar asteapta sa ne crape prima data Smile.

Ca si idee, cand se fac teste pe ulei, se adauga o anumita cantitate de combustibil in el......deci nu e asa grav daca intra o anumita cantitate de motorina in ulei......bineinteles ca e o limita, de aceea trebuie o atentie mai sporita asupra intretinerii.
  • edytro

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2013

  • Mesaj Privat
dar la intrebarea mea de mai sus?
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Nu cred ca gasesti pe cineva cu un tech2, cand majoritatea se descurca si cu un op-com......nu vad cine ar investi bani mai multi intr-o scula doar pentru Opel. Cel mai bine du-te la reprezentanta......
Skip ads

  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Vezi aici:
https://www.clubopel.com/vie...r=asc&start=0
Ai si o harta.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
edytro a scris:dar tech2 se poate sa il aiba si altcineva pe laptop sau il gasesc numai la reprezentanta?
multumesc


Tech 2 nu miroase Insignia, implicit nu vede KM din ECU de pe DPF. MDI + GDS sau OPcom cu soft cat mai nou sunt solutii bune. Iar o sa zica @borsy ca vreau sa fac un ban cinstit...

borsy a scris:Lasa DB77AAA, ca nu e chiar atat de neagra treaba! Eu stiu ca vrei sa faci un ban cinstit, dar asteapta sa ne crape prima data Smile.


Doar am avertizat ca nu e tocmai in parametrii sa ai regenerari sub 500 km. Nu prea ma omor cu partea de resoftari si nici la interfete nu ma consum asa tare,

Cu tote ca suntem mult prea offtopic, eu am o teorie, motorul de pe Insignia 2009-2012 e cam firav pe interne, combinat cu uleiul din baie contaminat e reteta ideala de ungere deficitara si problemele ulterioare.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR