Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
unde pot lasa masina pentru 2-3 zile in bucuresti sau otopeni? plec 2-3 zile din tara si maine dimineata la 6 am avion. urgent, acum am aflat ca plec si nu mai pot aranja cu nimeni sa ma duca.tks Shocked
Skip ads

  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
la benzinaria agip de langa aeroport.
vorbesti cu cineva de acolo, dai de-o bere si se rezolva.
  • BV-31STE

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2006

  • Mesaj Privat
sau mergi cu trenu cum fac eu. Wink
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
am lasat-o in baneasa.acum sunt in malta dar ajung diseara bucuresti.sper sa gasesc masina fara probleme.
Skip ads

  • bizonul

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Depinde unde in Baneasa ai lasat-o..chiar sunt curios mai ales ca o masina stationata mai mult timp se ia in "vizor", daca intelegi ce vreau sa spun
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
am lasat-o dupa aeroportul baneasa faci stanga la semafor si e o strada cu mai multe banci. am gasit-o ok doar prafuita.de regula nu las masina asa, dar a fost o urgenta si nu a avut cine sa ma duca.
  • apasaciu

  • Mesaje scrise: 337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2006

  • Mesaj Privat
daca mai ai nevoie vreodata poti sa o lasi in fata la banca romaneasca cum treci podul baneasa ... acolo e parcarea din fatza blocului si cand mai ai nevoie are si cine sa dea un ochi Very Happy EU ca acolo stau ! numai bine Wink
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
s-au sters off-topic-ele
deocamdata topicul ramane deschis
Skip ads

  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
ok se poate inchide!
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
pe unde e benzinaria agip langa aeroportul otopeni?se poate rezolva sigur cu cei de acolo?
e vb de vreo saptamana de lasat o masina.sau poate aveti alte idei? pls
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
O sugestie pentru un loc unde pot parca masina pe decursul a 3zile cat mai aproape de aeroportul Baneasa?

Exclus parcarea de la aeroport ca ma usuca de bani Razz .

Multumesc !
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
daca vii dinspre Ploiesti poti face dreapta imediat dupa ce ai trecut de intrarea in aeroport, pe Ion Ionescu de la Brad
Sau faci stinga pe Aerogarii si gasesti sau pe bulevard sau pe stradutele adiacente (e riscant insa pt ca o sa stea multe zile si "proprietarii" locurilor de parcare pot fi nesimtiti...
Atentie, str. Gratioasa e cu sens unic dinspre Aerogarii spre Sos Buc-Ploiesti deci daca vrei sa intri pe ea tre' sa faci stinga cum am zis mai sus si intri de pe Aerogarii (pe acolo intoarce tramvaiul 5)


Skip ads

  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
@zafirul - Multumesc mult pentru informatii !
Si mie imi e frica de actiunile asa numitilor "proprietari" de domeniu public mai ales ca nu am Casco Embarassed .
  • starter666

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LEx
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2006

  • Mesaj Privat
man! daca vrei .. o lasi in parcare la carrefour feeria .. cat mai aproape de unde scrie pe cladire mare Flanco .. scrie acolo dedesubt Flamingo International .. nu ti-o atinge nimeni .. exact in fata acolo parcam dimineata toti din firma .. de dimineata de la 8:30pana seara la 18 .. 19 io sunt acolo .. ma uit si la masina ta cand ies pe afara .. exclus weekend .. ca atunci nu se munceste .. !
  • dorus

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2006

  • Mesaj Privat
salutare, redeschid o discutie mai veche dar pe acelasi subiect. eu plec 7 zile din otopeni cu avionul si vin tocmai din Oradea. Aveti un pont pentru mine? Unde as putea parca masina in siguranta? Exclus parcarile care au preturi europene... Smile
  • 02tes

  • Mesaje scrise: 594
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2008

  • Mesaj Privat
dorus:
ai pm
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
putin off-topic: sintem in ultimul hal din acest punct de vedere. Zic asta pt ca la Otopeni se plateste cu ORA.... mi-ar fi convenit de multe ori sa plec cu masina, sa o las in parcarea OTP si sa ma intorc fara a fi nevoit sa apelez la prieteni care sa vina sa ma ia ori cu masina lor ori cu a mea.
Ca idee, in decembrie am verificat cum e pe aeroport la Budapesta... de la 4 zile in sus pina la 8 zile plateai acelasi tarif -vreo 9000HUF; deci nu o avere... La noi pt aceeasi perioada as fi platit cam cit pe biletul de avion...

dorus, eu stau in zona de nord, aproape de pta Victoriei ( de unde poti lua autobuzul 783 - cea mai convenabila solutie; si eu am apelat de mai multe ori la ea atunci cind n-am avut cum apela la amici - cum am zis mai sus)
Daca vrei, poti sa vii sa lasi masina in parcare la mine ( e in spatele blocului, nu e la strada...) , eventual functie de ora la care pleci si/sau la care sosesti te pot duce/lua chiar pina la OTP...
  • lupul1969

  • Mesaje scrise: 571
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Meriva 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Aceeasi problema m-a framantat si pe mine...Voi sta 3 zile (20-23 mai) si am cautat un hotel cu parcare interioara.Am gasit la Parliament.Acum sper sa aiba si locuri libere parcarea, ca tot e acel week-end prelungit.Anul trecut am stat pe la Formenerg pe Sincai, dar lasam masina in strada si e cam nasol cu outsiderii (masini de Moldova!).
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
zafirul a scris:
Ca idee, in decembrie am verificat cum e pe aeroport la Budapesta... de la 4 zile in sus pina la 8 zile plateai acelasi tarif -vreo 9000HUF; deci nu o avere... La noi pt aceeasi perioada as fi platit cam cit pe biletul de avion...


Pentru 7 zile am platit 220RON la Park&Fly de langa Otopeni. Ar fi fost numai 170RON dar am platit si tranzitul la Baneasa dus-intors. Pentru Otopeni, tranzitul ar fi fost gratuit. 170RON nu mi se pare asa departe de 9000HUF.
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Eu vorbeam chiar de parcarea aeroportului. Am si sunat la tel. sa-i intreb, poate nu e afisat pe site daca au tarife "long stay"
Nu stiam de Park&Fly, daca e asa tariful e rezonabil.
Ce ma enerveaza sint serviciile adiacente ale aeroportului: stim prea bine despre mafia taxiurilor... si toate celelalte povesti.

A, o chestie: atunci cind pleci, poti trage masina chiar la intrarea in terminalul de plecari, lumea coboara si-si ia bagajele, totul intr-un minut. Nu e nevoie sa platesti.
La sosiri nu-i asa. E o bariera la inceputul rampei care duce la iesirea din terminal. Au acces doar taxiurile. Deci amicul care a venit s ane ia, a intrat in parcare - noi eram deja acolo ca e doar de traversat... am pus bagajele si am plecat. Tot in vreun minut. Dar un minut mai scump Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR