Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • Wall02

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2013

  • Mesaj Privat
As dori cateva sfaturi/ pareri in leg cu achizitionare unui kit xenon h3 pt proiectoare opel astra g.
La proiectoare stiu ca nu trebuie o instalatie de 200 de lei sau chiar mai mult, am gasit ceva la 100 de lei culoare lumina as opta pt 8000k. Aa dori pe viitor sa pun xenon si in faruri dar numai cu lupe, ca nu vreau sa raman fara talon si am vazut ca la proiectoare nu se leaga de tine politia.
Skip ads

  • buldozer2

  • Mesaje scrise: 738
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Si la ce folos xenon in pricectoare si mai ales culoarea aia! Proiectoarele sunt strict pentru ceata si banuiesc ca tu nu pui xenon pentru a te ajuta in conditii de ceata (la 8000 k nu te ajuta deloc)! ci doar ca, crezi tu ce e cool! As fi de acord cu xenonanele pe proiectoare dar culoare 3000k (galbene) ca sa fie utile pe ceata si folosite strict in conditii de ceata!
  • Wall02

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Ms buldozer
  • raduandrei77

  • Mesaje scrise: 791
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Sant de aceeasi parere cu buldozer! De 3000k si 55w
Skip ads

  • cmihai

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie: Braila
  • Masina: Zafira 2014 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2011

  • Mesaj Privat
nu te uita la pretul kitului...uita-te sa fie macar digitale nu analog
  • Wall02

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2013

  • Mesaj Privat
da faza cu digitale sau analog am descoperit deci NU analog.Multumesc pentru sfaturi
  • BV19MAX

  • Mesaje scrise: 2,562
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2007

  • Mesaj Privat
3000 K sau deloc. Si aprinse DOAR PE CEATA. M-am saturat de toti idiotii care merg cu proiectoarele aprinse mereu ca e cool.
  • Wall02

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Stai putin ca nu inteleg partea a 2 adica indirect ma faci idiot pt ce? Frate fiecare cu gusturile lui cu placerile si etc, stai lin ca si eu intalnesc fraieri cu xenon pe faza scurta fara lupa si te rupe la ochii dar la proiectoare nu inteleg frustrarea, si daca as pune xenon doar sa fie cool e problema mea, am cerut pareri ce xenon sa pun care sa ma ajute pe ceata si sa de-a si bine.
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Nu este vorba de gusturi ci de bun simt.

Daca ai avea lupe pe astra G ar fi ok.
Dar in proiectoare nu cred ca ai lupe...deci daca pui ORICE xenon pe lumea asta o sa bata fix ca draq..
Daca tot vrei sa arata cool masina ta de ce nu faci un lucru bun si vrei doar ieftinaturi?
Pui frumos proiectoare cu lume, sau direct lupe in locul proiectoarelor si poti pune xenon de 30.000k.
Ce spui tu eu inteleg ca daca alti fraieri merg, tu de ce sa nu mergi? atunci tu esti ce?...
Intelegi?

Si eu am xenon dar de 3000k si proiectoare lupa...se incadreaza in bunul simt oarecum.
Dar nu se incadreaza in cei 200 lei sau cat vrei tu sa te coste sa faci ceva cool la masina..
  • Wall02

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Mu am zis ca daca alti fraieri merg eu dc sa nu fiu ca ei pur si simplu ma deranjat ca domnu moderator ma baga pe mine in oala cu restu si doar am cerut pareri ce este mai bine sau cum sa fac pt ca nu am avut pana acu xenon pe masina ca daca stiam dracu nu mai intrebam fratilor cati pe forum asta sunt care au xenon in proiectoare de 6000-8000k hai sa va vad ei ce mai sunt? Handicapati? Daca eu sunt idiot cum a spus mpderatoru. Gata ca o dam in polemoce si nu are rost vine omu cu o sugestie si o dam in barci va asa suntem noi sim numao sa jignim sa facem afirmatii aiurea. Referitor de ieftin nu ma zgarces dar cum ar fi sa pun instalatie canbus n proiectoare la pret de 350-400 lei? Nu merita ca nu merg cu ele nonstop. Rog un moderator sa inchida topicul nu iso are rostu sa ne contrazicem aiurea so sa facem afirmatii jignitoare fie ele directe sau indirecte
  • Mr.Opel

  • Mesaje scrise: 2,275
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
BV19MAX nu te-a facut idiot.
Te ataci singur.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR