Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Fireking

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A17CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salut,

Unde pot gasi o prelata pentru opel astra J 5 usi?
Am tot cautat, dar nu se pliaza pe dimensiunile masinii.

Multumesc
Skip ads

  • cosmin65397

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Eu am gasit pentru break-ul meu la Dedeman (Valea Cascadelor), aveau diferite marimi! mai gasisem si in real la Afi Cotroceni dar nu mi-a placut materialul si nu avea snur pt legat!
  • Aantonio

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Ceva recomandari pentru prelata mai aveti?

@cosmin: Cum vine pe masina si cum ti se pare materialul? Imi poti spune si cat ai dat pe ea? Mersi.
  • cosmin65397

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Antonio ,materialul este o panza elastica plastificata,nu e cine stie si nu e nici scumpa, este impermeabila dar la soare puternic se inmoaie iar cand ploua mult ramane putin condens pe tabla masinii dar nu exagerat. Eu am luat husa mai mult pt. pasarile din parcare care aveau aciditate gastrica sau erau stricate la stomac,ca pe urma sa gasesc urme de pisici care isi faceau culcus pe capota sau plafon...si am gasit intepaturi in husa pe care le-am bricolat cu banza adeziva gri de instalatii, am husa si acum chiar daca e peticita deci ti-o recomand. o gasesti la 79 de lei in dede dar cauta sa aibe si snur de legat,mai sunt unele care au doar elastic iar la vant zboara de pe masina.Cauta si in auchan(fostul real) si vezi ce gasesti. bafta!
Skip ads

  • florake

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2014

  • Mesaj Privat
pt cei care au loc de parcare sub copac, recomand husa. asta din proprie experienta. nenorocitele au reusit sa imi distruga plafonul la vechea masina. pasarile astea cred ca mananca plutoniu. efectiv in timp a sarit lacul unde statea gainatul. am rezolvat problema cu sesizari la primarie, poze, scrisori, interventii. pana la urma au venit si au taiat craca de deasupra masinii.
  • Aantonio

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Si eu am o problema oarecum similara in sensul ca o parchez tot sub un copac, in curte, iar acolo se aduna toate pasarile din cartier fiind atat loc de gainatat cat si de mancat, fiind stimulate de un vecin destept care le arunca coltucuri de paine. Aseara la 12 stateam sa curat frimiturile de paine intarite de pe vopsea, care impreuna cu ploaia de peste zi erau ceva mai dure ca betonul, nu-mi venea sa cred. Ca o mica paranteza, nici combinatia de vopsea si lac de pe opel nu e cea mai buna, acolo stand parcata cealalta masina timp de 6 ani, insa fara a lasa urme pe vopsea.

@cosmin: Ai dreptate in legatura cu acel snur de legat, dar ma intereseaza si materialul din interiorul prelatei. Intreb, pentru ca teoretic ar trebui sa fie ceva mai moale pentru a nu zgaria vopseaua si asa precara.
  • florake

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2014

  • Mesaj Privat
si nu cumva sa te apuci sa tai singur copacul sau craca aia. daca ai tot vreun vecin binevoitor si toarna, e o amenda imensa!
  • cosmin65397

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Antonio,pe interior e fin,seamana a ceva cauciucat, o pelicula subtirica sa zic. Dupa aproape 1 an de folsire a husei nu am observat preobleme la vopsea sau zone de frecare. Desfa cutia cand ajungi la raion si vezi cum arata partea interioara.

P.S Da-i la bot vecinului Smile sau il chemi pe florake sa-ti taie cracile are "pile" la ADP Smile))))))
  • florake

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2014

  • Mesaj Privat
pana sa vina ei sa taie cracile, mai bine taiem vecinul. de cand am facut sesizarea, cu poze, tot ce trebuie, cam intr-o luna am primit scrisoare de la primarie, adresata catre lacuri, parcuri, pomi, paduri de argint, codri, etc. care aveau termen de efectuare a lucrarilor 2 ani. au venit la un an, dar nu special pt mine, ci cosmetizau copacii. si a venit un vecin si s-a certat cu ei si abia atunci au taiat ce era de taiat. ideea e ca daca acea craca imi cadea pe masina(era f uscata), ei erau acoperiti. ce putea intampla in 2 ani?.........
  • timvte

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Nu pot sa vin cu recomandari, asa ca vin cu exemple gen "asa nu" Smile
Am incercat si eu o husa la un moment dat (Husa auto protectie exterioara Procar Tafetta - aprox 80 RON). Am renuntat repede la ea. Vroiam sa protejez masina de apa cu rugina care curge pe ea (nu vreau sa intru in detalii)... Aceasta husa, produsa de Procar, nu este impermeabila: ce este deasupra este si dedesupt. Poate protejeaza de praf sau soare... dar eu nu asta vroiam. Este usoara, compacta... si cam atat
Daca este cineva totusi interesat, marimea potrivita pentru Astra J 5 usi este M.
  • alex_mih

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2011 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Salut Fireking . De ce nu cauti pe net , pt ca sunt multi care fac prelate ,si-ti pot prezenta multe tipuri de materiale in functie de ce intereseaza sau iti trebuie si este personalizata si pe masina. Eu am luat o semiprelata ( doar pt capota si geamuri laterale + parbriz un fel de protectie solara ) de la norauto bucuresti , mie atat mi-a trebuit.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR