Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • adilos

  • Mesaje scrise: 663
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2007

  • Mesaj Privat
acum ideea este sa le vezi,testezi,ca daca doar o vezi si ne intrebi de masina nu ajungi sa iti cumperi prea curand,eu am avut o Zafira cumparata de mine cu 330k km si am mai folosit-o 80k fara nici o problema.cu bani putini nu o sa gasesti niciodata o masina cu km putini,optiuni garla,si an foarte bun.
Skip ads

  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Eu zic ca ai primit deja 2 sfaturi...unul de la mine sa vezi acel Ford si sa-l verifici putin pe rampa si la tester si al doilea de la @alexhaiducu...daca vrei masina fa un drum pana in Germania nu cumpara de la samsari de pe net. Bugetul tau este destul de mic, doar 8000 euro dar te uiti dupa masini de clasa medie fabricatie relativ noua...dupa mine va fi aproape imposibil sa gasesti ceva atat in Romania cat si in Germania. La masinile neinmatriculate mai ai o problema care va micsora bugetul...taxele...In bani tai poate ar fi mai potrivit sa te uiti dupa ceva pe benzina, fabricatie 2006-2008, neaparat cumparata de noua in Romania...ceea ce este diferit de "prim proprietar in Romania"...cu absolut totul in regula si sa poata fi verificabil, gen cartea de service, eventual un Astra H...Ford, ce vrei tu...daca te ingrijoreaza consumul un pic mai mare la benzinare decat la diesel, cu ce economisesti din plata taxelor pentru o masina neinmatriculata, montezi o instalatie GPL si n-ai treaba.Ti-am mai zis...du-te sa vezi masinile fizic cum arata...nu mai tot asculta pareri pe forum...ca ramai fara bani pana se vor hotari toti asupra unei masini...adica niciodata Smile
  • FBogdan

  • Mesaje scrise: 494
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z20LER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Salut!
In 8000 Eur nu vei lua nici din Germania o Astra J 1.7 CDTI. Cel putin nu de la nemti, posibil sa gasesti pe la asa zisele autohaus-uri patronate de turci, bulgari, albanezi, rusi etc, dar 100% sunt masini "magarite", e umblat grav la kilometraj sau au fost troznite si facute din bucati.
In 8000 Eur iti recomand o Astra H, gasesti una full options 1.7 CDTI in banii astia si cu km rezonabili sau chiar daca are km multi, e masina intretinuta. Sa nu pui botul la anunturi de genul, fabricatie 2005-2006 si doar 100.000 km, neamtul obisnuit merge minim 20-30.000 km/ an deci matematica fa-o singur.
O varianta de luat in calcul ar fi si o Vectra daca iti place genul. E intradevar mai mare, putin mai dificil cu parcarea ei, dar per ansamblu merita confortul, se simte clar diferenta de spatiu fatade Astra.
Stima!
  • Stinky

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Multumesc tuturor pentru feedback.
Astazi pana la urma o sa merg sa vad masina din link. Cam colorata ea, dar ma atrage motorul, cu toate ca din ce am vazut pe forum, are si el problemele lui.

http://www.autovit.ro/opel-astra-C26469887.html


Cheers!
Skip ads

  • popadaniel

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2015

  • Mesaj Privat
http://olx.ro/i2/oferta/ope....html#:dd72dd31e5 va salut domnilor! Sunt interesat sa achizitiomez o astfel de masina..am citit poaturile dumneavoastrã pentru care va si multumesc..as fi dorit o parere privitor la acel anunt..mentionez ca masina a fost vazuta de un mecanic..nu are accident..nu a fost revopsita..e zgariata in schimb...la motor are schimbate niște furtunase..nimkc deosebit..si coincide si nr de km cu cartea service..masina e adusa din italia..multumesv anticipat
  • florake

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2014

  • Mesaj Privat
nu merge linkul........
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Merge link-ul, uite-o aici:
http://olx.ro/oferta/opel-a...3.html#ea9962c55f
  • florake

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2014

  • Mesaj Privat
pai nu pare rau nici pretul, daca spui ca a fost verificata.....
Skip ads

  • popadaniel

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Pretul e bun...nu spun ca nu...ma pune pe ganduri numarul mare de km...35 mii pe an..(pe bord are 185 000 si nu 175000 ca in descriere) su faptul ca e cam zgariata..distributia a fost favuta, conform cartii service la 90 000...ar cam trebui fãcutã si diatributia, nu?
  • mihnea_alex

  • Mesaje scrise: 239
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Salut .
Am uitat sa ÃŽți spun sa te uiți pefiecare geam .pe ultimul rand este scrisa o cifra ,ea reprezintã anul de fabricație a geamului .
Dacã e fabrogata în 2010 se poate sa fie 09 pe geam adicã fãcut în 2009 ,mai ales la cele custode. parbrizul poate sa fie schimbat ,dar dacã sunt schimbate ambele geamuri fata spate de pe partea dreapta ,atunci trebuie sa te punã pe gânduri.
Cu zgârieturile , ti-am spus mașinã perfecta nu exista ,mai ales dacã e ținutã în fata blocului . Mai rãu ÃŽți pare când e mașinã nouã și o gãsești zgâriata ,ÃŽți vine sã te zgârii pe ochi.
ÃŽn legãturã cu numãrul de km ,dacã astia sunt km reali ,și mașinã a fost întreținutã corespunzãtor nu ar trebui sa aparã probleme .
Proleme ar trebui sa ÃŽți pui în legãturã cu DPF ,mașinã vând ceva km . Acum ,un mecanic e cel mai în mãsura sa ÃŽți spunã Cum se comporta mașina.
  • florake

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2014

  • Mesaj Privat
eu am luat-o la 145.000 km 2011. numarul de km nu trebuie sa fie un impediment. o medie de 35.000 cum spui tu, e ok. eu cu filtrul am probleme doar datorita faptului ca merg in super aglomeratie, altfel nu cred ca ar fi probleme. si distributia mai bine o faci tu ca sa fii sigur, indiferent de numarul de km sau ce scrie in cartea de service.
  • popadaniel

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Da, la dpf ma gandeam si eu..sa nu am.probleme avand in vedere numarul km...pe de o parte as mai astepta..pe de alta parte la dotarile pe care le are(jante, clima automata fara de care nu o concep) ar trebui sa fac un compromis la nr de km din cate imi dau seama:d ofertele sunt f putine din pãcate
Skip ads

  • diablo46

  • Mesaje scrise: 174
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Nu te grabi, 90% din Astra j au clima automata bizonala, jante aliaj.
  • popadaniel

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2015

  • Mesaj Privat
90 % sunt si break totodata..ceea ce exclud categoric
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR