Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • circiumaru.vlad

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Salutare,
Sunt nou pe forum si de o luna si jumãtate posesor de Astra H.
Sãptãmâna trecuta, am facut schimbul de ulei + distributie + kit curea si role accesorii si un tampon de motor. Toate bune si frumoase pana aici, Dupa care la nici 50 m dupa ce am plecat cu masina am auzit un huruit destul de urat impreuna cu o vibratie destul de puternica venind din zona rotii din stinga, menționez ca celelalte tampoane sunt bune. Sunetul se aude doar în momentul în care plec de pe loc, accelerez tare și în special în momentul când plec de pe loc cu rotile virate spre stanga. Sad Posibil sa fie capul de planetara ? Mecanicul mi-a spus ca e posibil ca asta sa fie vinovatul. Dar din cate stiu capul de la planetara cloncane cand e terminat, cel putin asa a facut la VW-ul tatul meu.
Vreau sa stiu si eu daca a mai patit cineva asa ceva sau daca stie cam de la ce ar putea sa fie sunetul asta ?
  • tirnaveni

  • Mesaje scrise: 555
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2009

  • Mesaj Privat
posibil când a desfãcut tamponul sa se fi deplasat si motorul cu cutie cu tot și sa fi ieșit planetara de la locul ei
dute la ei și iai cu tine în mașinã si aratale cum suna.
  • circiumaru.vlad

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2015

  • Mesaj Privat
motorul si cutia sunt in locul lor, la fel sunt si planetarele, chestia e ca am observat astazi ca se aude si vreaza si in momentul cand iau un viraj la stanga fara sa accelerez(masina era pe liber). Daca era planetara, ma gandesc ca nu trebuia sa se auda in momentul cand era pe liber
  • tirnaveni

  • Mesaje scrise: 555
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Planetarele se invart chiar daca este pe liber si masina ruleaza
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR