Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • Tony Montana

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Mures
  • Masina: Kadett 1985 1300
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Salutari,

ma gandesc sa-mi schimb bordul la Kadett-ul meu. Este Opel Kadett E din 1985. Am partile de la colturi, la contact cu parbrizul, lasate si cred rupt ceva ca nu reusesc sa-l fixez sa stea fix in colturi. Altfel bordul nu arata rau, l-am intretinut destul de bine dar recent am vazut un bord destul de bine intretinut la o masina in dezmembrari si ma gandesc sa-l schimb.

Daca cineva a mai demontat vre-un bord de Opel Kadett E poate lasa ceva impresii si/sau sfaturi. Cu consola centrala cred ca ma descurc, la fel si cu volanul si ceasul de bord dar nu am dibuit inca cum scot grilele de aerisire si unde-s localizate principalele suruburi care sustin bordul. Am zis ca mai bine intreb decat sa trag de unde nu trebe si sa-l rup mai tare, si asa la virsta lui cred ca are parti mai casante. Din cate stiu eu ceasurile de bord sunt cu o singura mufa, asa e?

Orice sfat, parere, impresie sunt binevenite.
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Tb sa scoti volanul intai,ceasurile,suruburile principale sunt pe la stergatoare (3 buc parca).Cu ocazia asta poti sa-i pui si bord cu turometru,e plug&play.
  • Tony Montana

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Mures
  • Masina: Kadett 1985 1300
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Mersi de raspuns, deocamdata am renuntat la idee pentru ca nu am gasit un bod intr-o stare foarte buna. La un moment dat am gasit unul care arata destul de bine dar pana sa ma decid il zgariasera deja cei din din dezmembrari, demontasera esapamentul si-l inghesuisera in habitaclu. II facusem si niste poze la masina respectiva.
E si destul de greu sa dai de un bord in stare buna, kadetturile apar tot mai rar prin dezmembrari.
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
99 % merge de cielo-vezi garajul meu.Singura modificare o s-o faci la blocul de lumini,tb sa-i pui 3 relee-pozitie,faza scurta/lunga.Sau ii lungesti firele de la comutatorul de pozitie/faruri ,le pui intre scaune (cum e cheia la Saab) si ai rezolvat problema.
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Uite ti-am gasit un bord de cielo,vrea pe el 100 ron complet-Guri de aerisire,capace de boxe,torpedo.Ar fi bine sa te grabesti,o dezmembreaza si va pleca repede la REMAT ce nu e vandabil (inclusiv bordul).are o singura ciupitura,vizibila in poza.
0722 200 833-Tomita
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR