Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • apasaciu

  • Mesaje scrise: 337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Salutare ! Sper sa nu fie gresita locatia unde postez . In caz ca da , cu scuzele de rigoare rog adminul sa ma mute Very Happy

Dupa ce mi-am batut eu creierii daca sa imi iau o frontera sau un isuzu trooper de la noi , am gasit o persoana apropiata care imi poate inmatricula o masina pe fundatie Very Happy de unde rezulta taxa prima inmatriculare zero . Acum apare problema : in ocotombrie plec la nemti dupa o masina ceva mai ieftina . Ce dreaqului sa iau ? Ma batea gandul de un passat 95-97 dar am inteles ca e jale ca intretinere VW in general . Deci evident mi-am mutat gandul la un opel . Mecanicul zice : " ia o vectra A din 95 cu aer ca e ieftina si sunt piesele f ieftine" .Bun sunt de acord cu asta . Unele impecabile gasesti pe la 1500-2000. Dar deja de la 2000 eur pana in 3000 gasesti o gramada de Vectra B . De unde si tentatia logic Very Happy Dar acum aveti cumva idee ca fiabilitate si mai ales ca si costuri de intretinere cam cat de mare e diferenta intre Vectra A si Vectra B ? Ms. anticipat pt raspunsuri .
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
probabil costurile mai depind si de motorizari

as merge mai mult pe varianta cu vectra a din 95

primele loturi ale unei masini sa spunem vectra b de prin 96 pana in 98 se poate spune ca are anumite boli ale copilariei asa ca............

daca stam sa ne gandim la actuala ma costa 4 cauciucuri aprox 10 mil, iar la cealalta toate 4 costau 6 mil
cred ca diferenta era data de marime

amortizor vectra a cam 1 mil, iar la b cam 2 mil etc
  • apasaciu

  • Mesaje scrise: 337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2006

  • Mesaj Privat
salutare .. revin - daca m-ati putea ajuta si cu niste variante mai fiabile de motorizari pt amandoua ar fi genial .. eu din pacate in afara de kadett nu stiu nimic Very Happy so heeeeeeeelp Smile
  • rstefan

  • Mesaje scrise: 456
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Am avut o Vectra A 95 cu motor 1.6 (X16SZ) 72 CP. Nu era ea prea sprintena, dar era foarte economica la combustibil.
Am ramas cu o impresie foarte buna despre ea. Cool
Skip ads

  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Tot vectra A am si eu si tot cu aceeasi motorizare si in privinta consumului sincer sa fiu parca merge pe aer sincer sa fiu uit de cand nu i-am mai bagat benzina. Asa este nu e prea sprintena dar e destul pentru mine care nu ma intereseaza decat consumul.
  • robytza

  • Mesaje scrise: 1,087
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: GT 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
eu am o vectra B cu x16szr (1.6 8v) ... si ma cam enerveaza consumul... in afara imi ia 7 % iar in oras creca trece de 12. credeti ca e normal consumu asta la motorul meu. tocmai vreau s-o schimb cu ceva astra mai noua pe motorina care sa-mi ia 5 %. sau sa am eu probleme la motor ? cum micsorez consumul ?
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Robytza, stai relaxat, asa papa astea.. si a mea ia 7-7.5% la exterior, 10-11 in oras.. dar nici nu ma strofoc sa conduc economic. ca nu am timp de asa ceva Smile
  • robytza

  • Mesaje scrise: 1,087
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: GT 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
bun deci o schimb. ca la cum conduc eu dau faliment Smile) is mai nervos si nu face bine la peco Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR