Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • catalinnnnnn

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2015

  • Mesaj Privat
salut am dat un search dar nu am gasit mai nimic asa ca sper sa nu fie o problema ca am deschis altul
imi bat planetarele mai ales cea pe stanga (partea de la cutie) la partea dinspre roti e jocul foarte mic poate ca asa e si normal din ce am auzit ca nu e chiar fixa
daca misc cu mana capul de planetara de pe stanga unde intra in cutie bate clanc clanc rau
( miscarea am facut.o inspre roata si inspre cutie) sus/jos,stanga/dreapta nu se misca
nici pe drum nu e prea stabila ! capete de bara,bielete,flansa si rulment amortizoare, pivoti tot e nou
cand misc de volan troncane si nu e din caseta!
se poate sa troncane de la planetara? deci nu stiu ce sa mai schimb asta a ramas ultima de verificat!
daca se poate si stie cineva cum se schimba planetara mai e prinsa in ceva in cutie sau odata ce o scot de la roata iese singura?
sa nu veniti cu chestii de genul mergi la service ca m.am saturat de atatia dobitoci vor doar sa iti ia banii si pleci cu masina mai stricata decat te.ai dus!
Skip ads

  • catalinnnnnn

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2015

  • Mesaj Privat
http://www.youtube.com/watch?v=FVxlZKZsE8c
intre timp am gasit filmuletul asta exact asa face si la mine dar putin mai rau in partea de la cutie!
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,428
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Poate te inspira: https://www.clubopel.com/vie...34&highlight=
  • catalinnnnnn

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2015

  • Mesaj Privat
mersi sigur ma ajuta! vad ca tu ai facut tutorialul sigur sti ca din tutorial am cam inteles ca ar avea o siguranta pe capat in cutie, o fi sarit siguranta aia? deci ma intereseaza doar partea cu cutie restul ma descurc!
eu o sa cumpar planetare second daca e cazul sa le schimb am pe cineva care nu da tepe 200lei ambele!.
dar nu le.as schimba daca nu e nevoie ma gadesc ca, capul ala din cutie trebuie sa stea si el fix acolo asta e marea problema
eu din cate vad ar avea un con cum are si capul de bara sa ramana intepenit!
rezolv ceva daca dau burduful josi si ii aplic vreo 10/20 de ciocane? Smile)
eu ma gandesc ca sunt doar slabite de undeva ca doar nu o fi normal sa se miste ca in filmuletul ala!
Skip ads

  • catalinnnnnn

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2015

  • Mesaj Privat
am verificat azi la un chevrolet tacuma din 2009 si face la fel si a mers cu ea in spania numai pe autostrada deci asa trebuie sa faca pot sa stau linistit
  • catalinnnnnn

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2015

  • Mesaj Privat
se poate inchide am rezolvat m.am uitat la un audi A4 din 2007 si face la fel!
asa ca daca mai patiti ca mine nu va apucati sa schimbati planetarele degeaba ca o sa se miste la fel!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR