Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Pai cate benzinare Insignia sunt la vanzare? Cand aud marea majoritate a romanilor de 14% consum, fac infarct pe loc!
Skip ads

  • increatul

  • Mesaje scrise: 1,636
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Vrem nu vrem, samsarii fac piata => pretul corect. Spun asta ca ma chinui de doua luni sa vand astra (intr-adevar benzina 1.8, dar romanul nu stie si nu crede ca nu e paguba la consum), si va zic sincer ca m-a costat aproape 6000eur, si n-am facut nici 15000km cu ea.
Din iulie 2013 pana acum, pierd 2000eur, si nici la 4000 nu se inghesuie lumea. Eu caut pur si simplu ceva mai mare, si vad ca voi fi nevoit sa o dau in mare pierdere.

Intr-adevar, am vrut masina ingrijita din germania, si n-am luat din Romania, am platit pretul pe masura. Luata de la privat, ma costa mai putin sa iau orice alta marca din tara, dar am zis na, nu ma pricep, sa nu iau teapa cumva.
  • lbanias

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
V-am dat exemplul prietenului dieselar. N-o fi caz singurar! Chiar credeti ca in Germania nu se poate minari masina, numai ai nostri sint mesteri? Voi faceti arborele genealogic al proprietarului de la care luati masina? Ce-l costa pe samsarul turc, polonez, roman sa il plateasca cu 100 euro pe bunicul meu ca sa spuna ca n-a mutat masina de 3 ani? Casti ochii, asta sustin, dar nici sa sufli in iaurt toata ziua!
  • increatul

  • Mesaje scrise: 1,636
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Pai da ma, da crezi ca m-am dus in Germania sa iau de la samsari, dealeri? Am luat-o de la un neamt de acasa, privat, pe mine ma interesa faptul ca masina a fost intretinuta, si nu tras de ea, hai ca merge si asa.

Masina a fost ok, am avut dreptate.
Skip ads

  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Ce-l costa? afacerea si puscarie, cam nasol.
Acolo nu iei masina din targ, o iei de la autohaus si proprietarul stie ca dupa ce ai iesit pe poarta lui te poti intoarce cu politia.
Eu imi mentin parerea ca manarelile in mare lor majoritate se fac de catre ai nostrii copatrioti dupa ce achizitioneaza masina
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Masinile care nu sunt doar pentru export, nu sunt manarite in ce priveste km sau sa fie dauna totala! Asta nu inseamna ca nu pot avea probleme, dar daca stii ca masina are x km, stii la ce sa te astepti si la ce nu! Eu de ex. nu ma astept niciodata sa imi crape motorul la 185k km cat are acum, la 400k km, poate!

Personal prefer o masina de flota.............

L.E:
Eu am pierdut 2k euro intr-un an, la o masina de 4k euro, datorita pietii din RO si a faptului ca am refuzat sa dau km inapoi..........si ce sa vezi, mai mult ca sigur masina mea a fost cumparata de un samsar, asa mi-a lasat impresia, plus ca, cine vine din Alexandria pana in Alba Iulia pentru o coaja de 2000 Euro? Probabil a dat km la 80k km si a maritat-o la 3000 Euro, masina arata impecabil!

Nu merita sa aduci o masina din afara si sa o tii mai putin de 3 ani...........inevitabil iesi in pierdere!
  • 99sit

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2013

  • Mesaj Privat
si eu sunt de acord cu @borsy , masina de flota e servisata regulat , are km multi dar pe autobanda ( uzura mica la cutie , frane etc) de obicei un singur sofer ceea ce conteaza. pretul mai mic decat la privat poate lasa loc pentru eventuale probleme. Personal , am luat masina la 170.000 si dupa 40.000km am schimbat 2 bujii si un senzor de parcare. Urmeaza sa ii schimb placutele si distributia peste vreo 50.000 km.asa cum spun colegii "suflii si in iaurt" dar parca si cand esti "chitros" iti merge rau
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
MI-a venit masina ! Chiar nu am rezistat sa nu am o macheta similara cu originalul....
Iar jantele sunt pe drum de aceasta data la scara 1: 1

,
,
,
,


Very Happy
Si ca sa fiu on topic, macheta a costat 18 lire + 7 lire transportul din GB iar
jantele 590 euro + 100 euro transport din IT
au mai fost si alte maruntisuri precum semnalizatoare de aripa negre cu led + suport OPC,
banda cromata portbagaj, capace oglinzi nichelate metalice... maruntisuri... a si nu in ultimul rand fustele sunt pe drum si ele :

,
,

si ma mai gandesc la suspensiile cu garda mai joasa.. si niste distantiere pe spate..sa vedem daca mai au loc de aripa...mai am cate ceva de facut...
  • 99sit

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2013

  • Mesaj Privat
super faine si macheta si jantele! sa le stapanesti sanatos. Asteptam poze cu rezultatul final la scara 1:1 Wink
  • lbanias

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Hog, sa inteleg ca acum nu mai ești nevoit sa stai la ferestra sa o admiri? Vreau si eu macheta, ma pun pe cautat!
  • hog33

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Merci 99 sper sa iasa dragut...ma anuntat ca maine le am acasa...fustele.
Ibanias este simplu....ebay ..opel insignia si cauti 1.43 apoi alegi pretul convenit.
Vezi ca este una opc st OPC dar vrea 100 euro pe ea....
bine trebuie cont pe ebay. Cont in paypal. Card compatibil Vb cu banca ta....te rasverifica astia si dureaza cateva zile....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR