Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • negru2004

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2010 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Nici eu n-am vazut acei bureti.
Skip ads

  • Spire

  • Mesaje scrise: 707
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1989 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
V-a postat Sandrino 2 poze unde vin acei bureti ! Daca deschizi usile din fata larg si te uiti prin crapatura aceea ai sa vezi ca e un burete care pleaca de sus pana jos !
  • edd686

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Mie mi se intampla de la peste 100 km/h sa se auda un bazait sau vibrat de la aerisirea din dreapta de pe bord, sau undeva din zona aia. Mai are cineva problema asta ? Nici nu stiu cum sa le dovedesc alora de la service ca nu am pe unde sa merg in oras cu 100 km/h +
  • deleted-50234

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
edd686 a scris:Mie mi se intampla de la peste 100 km/h sa se auda un bazait sau vibrat de la aerisirea din dreapta de pe bord, sau undeva din zona aia. Mai are cineva problema asta ? Nici nu stiu cum sa le dovedesc alora de la service ca nu am pe unde sa merg in oras cu 100 km/h +


si mie mi s-a intamplat ceva asemanator...la viteze de peste 100 km/h se auzea un zgomot pe partea stanga fata.....in prima faza am crezut ca e vreo frunza intrata aiurea pe la grila ventilatorului de la clima, dar s-a dovedit a fi un clips car nu era prins cum trebuie si care sustinea cele doua plastice de la pasajul interior al rotii/aripii fata stanga....
Skip ads

  • edd686

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2010

  • Mesaj Privat
si eu m am gandit ca e tot ceva de acolo la roata sau de la aerisire. problme e ca nu stiu cum sa dovedesc sau ce sa le spun alora de la service.
  • alex_stoica

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2011

  • Mesaj Privat
salut,

am citit acest topic, imi spune si mie cineva ce probleme ati avut cu pilotul automat? multumesc!
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
alex_stoica a scris:salut,

am citit acest topic, imi spune si mie cineva ce probleme ati avut cu pilotul automat? multumesc!

se dezactiva singur in timpul mersului, fie ca drumul avea mici denivelari sau nu,
devina fiind doua microcontacte de la pedala de frana si ambreaj Wink
in urma sesizarilor a aparut si o rechemare in service pentru a inlocui acele microcontacte
  • alex_stoica

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2011

  • Mesaj Privat
aceeasi problema am avut o si eu, vad ca si a revenit acum:| deci mergeam pe drum perfect drept, in linie dreapta si imi iesea pilotul, uneori nu mi inra deloc...mai aveam si viteza mica, maxim 80km/h...

mc de raspuns lucio85
  • smarkusyo

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2012 1.4xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2015

  • Mesaj Privat
EU AM MASINA DIN 2012 SI SINGURA PB CU EA A FOST CA MI S-A EXFOLIAT CROMUL DE PE MANERUL DE DESCHIDERE USA PASAGER. MI-A FOST SCHIMBAT PANOUL DE LA USA PT CA ERA IN GARANTIE SI NU AM ACCEPTAT SA TAIE PANOUL SI SA SCHIMBE DOAR ORNAMENTUL CROMAT. ASTA DUPA O LUNA SI CEARTA CU UN REPREZENTANT OPEL DIN BUCURESTI : PANOUL CARE MI L-A PUS LA USA FIIND LUAT CHIAR DE PE MASINA CELUI DE LA OPEL BUCURESTI.
  • mludwig

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Spire a scris:Am fost la service si mi-au montat la loc acei buretei dintre aripa si usa ! Operatiunea nu a durat mai mult de juma de ora ! Au ridicat-o pe elevator , i-au dat aparatorile de noroi jos si le-au montat la loc mai bine ! Cu ce anume nu stiu sa va zic , cert este ca acum sunt fixate un pic mai bine ! Acei buretei arata cam asa :


Dupa 5 ani si mie incepe sa sune ceva la viteze mari. Se aude ca si cum s-ar falfai ceva si in stanga si in dreapta. Din pozele voastre pot fi linistit buretii de vina. Nu stiu cum ar trebui sa stea, dar la mine arata diferit in cele doua parti. Intr-o parte pare sa fie picat/deplasat/cazut, dracu' stie ce.

@Spire Cum suna la tine, si s-a rezolvat cu repozitionarea lor? Cu ocazia reviziei ma gandesc sa le zic.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR