Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Meriva
  3. Meriva B
  • 0sAND1s

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2012 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Salut baieti,

Am o problema hilara, am incercat sa scot stopul din spate dreapta, pentru un bec ars, si am scapat fluturasul de plastic alb in spatiul de sub stop, sub "buzunarul" de acolo, e un spatiu mic in care nu prea incape o mana. Aveti idee cum se poate scoate masca din dreapta portbagajului, sau cum sa culeg de acolo fluturasul.

Mersi.
Skip ads

  • fratie

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salve , incearca cu o sarma mai groasa..... indoita la cap in forma de ''cioc indoit''
  • 0sAND1s

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2012 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Am rezolvat! "Peretii" de plastic se desprind dupa sistemul "trage pana iese", mai greu sunt apoi de pus la loc, pentru ca au si niste "pioneze" albastre care le fixeaza de sasiu, care intra intr-un sant in partea de plastic, si intr-o gaura in tabla.
  • cristi ene

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Salutare,
caut sa pun bandouri sau ceva de protectie pe laterale, ma dispera sa o tot gasesc zgariata de usile deschise de vecinii de parcare de prin hipermarketurile bucurestiului.
Are cineva pe B, parca pe A erau in standard la variantele de top.

ms ,cristi
Skip ads

  • tavi28flo

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2011

  • Mesaj Privat
La multi ani pentru 2015 , sanatete si cati mai multi km fara evenimente.
  • S_naicuL

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2010 A17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2015

  • Mesaj Privat
pustiu p'aci. Se pare ca nimeni nu are probleme/nelamuriri cu Merivele B Razz

Am si eu nevoie la navigatie de hartile pentru Romania (cat mai actuale 2014-2015). Mentionez ca am hartile 2011.
  • jersey

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2011

  • Mesaj Privat
salut baieti.
am o problema ciudata cu clima. nu e vorba de greierasi. nu mai baga ce trebuie. cand e cald baga cald, cand e frig baga frig. daca e prea cald si vreau sa fac frig, cand invart de butonul cu grade nu se raceste ci doar creste turatia ventilatorului. si invers cand vreau sa fac cald, la fel, baga rece. pare ca nu mai stie exact gradele inconjuratoare. aveti idei pana ajung la service?
multumesc anticipat.
  • dandoru

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2015

  • Mesaj Privat
Salut bãieți,
Am hotãrât sa îmi iau o Meriva și am o mare problema, nu reușesc sa o vad la nici un dealer din București. Am gãsit una pe care vreau sã o cumpãr dar este la Brașov. ÃŽnainte de a mã duce la Brașov sã vãd masina as dori sa o vad loco. Eu vreau sa o folosesc pentru drumuri lungi cu 2 copii și multe bagaje și vreau sa vad cat de bunã este poziția de condus cat de facil este accesul în spate și cat este de mare portbagajul. Dacã este cineva din București care ma poate ajuta sa o vad aștept un PM. Mulțumesc anticipat.
Skip ads

  • tavi28flo

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2011

  • Mesaj Privat
salut dandoru , eu sunt din Bucuresti si te pot ajuta sa vezi cum arata masina dar asta maine 26.06.2015, stau in zona drumul taberei si maine ajung in centru zona unirii, disponibil dupa ora 17.30 , cand scap de la slujba (serviciu). te urmaresc aici
  • libertini

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2004 y2.0dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Salut de curand am achizitionat un Opel Meriva B 26/08/2011 diesel 1,7 100ps automata cu 100123km la bord ,si vreau sa spun ca sunt foarte multumit de ea am facut 1000km de unde am luat-o pana acasa,eu stau in germania si o inreg aici,este confortabila sunt foarte incantat de ea,este drept am cautat in toata germania.Pun si poze cine vrea.
  • Danescu Horia

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Salutare la baieti,
Am si eu o problema cu Mery. De ceva timp incoace se aprinde martorul "motoras" in bord. Nu sunt alte nereguli in functionarea masinii dar ceva cred ca inseamna acesta semnalizare. Cateodata dispare dar reapare destul de des. Voi ati avut acest simptom? Ce o fii?
  • libertini

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2004 y2.0dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2008

  • Mesaj Privat
poate fi o eroare care nu este asa grava,eu nu am avut asa ceva,dar in schimb am schimbat caseta de directie se auzea un zgomot ciudat si vibra volanul de la 110 in sus,eu alerg cu ea in germania ,merge ok acum.
Skip ads

  • tavi28flo

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Salut bãieți, existã o rechemare în service , am fost acum 2sapt, dureazã câteva minute, mai mult dureazã pânã te bãga în seamã, e ceva legat de siguranțã , pe la centuri, succes.
  • fratie

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Caut o locatie pentru o tableta in scopul folosirii ei pe post de gps, și tot demontând am dat peste aceasta cutie cu patru conectori de culori diferite. Stie cineva ce este ? o fii calculatorul AC-ului

multumesc !
  • Danescu Horia

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Salutare la baieti,
Vreau sa-mi montez proiectoare si va intreb daca se pot monta tip led si daca se pot schimba becurile de la faruri cu cele tip led sau trebuie schimbat tot farul? A mai montat cineva asa ceva? Sau varianta cu xenon este mai buna?
  • cristi ene

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Salut, a completat cineva cu antigel, ce tip de antigel? nu vad gradatia pe vasul de antigel-cred ca nici nu e trecut min&max dar e sub semnul descris in carte.
ms, Meriva 1,4/2014
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Antigel G12plus jum-jum cu apa demineralizata (distilata). Apa este cam de robinet la magazine, deci ori sursa sigura ori farmacie.
  • cristi ene

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Salut, parca vad din ce in ce mai multe Merive B Smile si pe forum liniste, e de bine, cred.
mai am eu o intrebare-stergatoare, de unde luati, pare ca au un sistem dubios de prindere si prin magazine nu gasesc cu specificatia Meriva B 2010-...

merci si de data asta.
  • tavi28flo

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Neatza CristiEne, eu am schimbat lamelele ștergãtoarelor fata și la rãdãcini mi-ai cerut 260 lei dacã nu mã înșel , dar le-am gãsit la revizieOpel.ro cu 111 lei sunt ok , au deja 1an și sunt cã noi.
  • AStinga

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor,

Sunt in cautare de o masina de familie si m-am oprit asupra Merivei. As fi curios sa aflu ceva pareri de la posesorii care au trecut de 100k km (si nu numai) daca au avut probleme cu turbina, daca sunt multumiti etc. Stiu totusi ca nu exista masina perfecta si fara probleme.

Am citit toate paginile de aici si linistea din ultimii 2-3 ani pare sa indice fie ca oamenii sunt multumiti, fie ca au vandut-o deja. Smile)

Multumesc anticipat,
Andrei
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Meriva
  3. Meriva B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR