Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • florinloeb

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2007 z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2013

  • Mesaj Privat
salutare tuturor!am un astra h din 2007 si de cateva zile stergatoarele nu imi mai functioneaza cum trebuie!arunc apa pe parbriz si cand incep sa sterga raman blocate pe parbriz fara sa mai revina inapoi decat daca le ajut eu cu mana!astazi am observat ca a mai aparut o problema la maneta stergatoare,nu mai raspunde cum trebuie la comenzi...de exemplu trag spre mine maneta si ar trebui sa imi arunce apa iar la mine nu arunca nimic,trebuie sa dau de doua ori in sus ca sa pot arunca apa pe parbriz!astept un raspunsss! Crying or Very sad
Skip ads

  • insignia

  • Mesaje scrise: 724
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Signum 2005 Z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2009

  • Mesaj Privat
probleme pe cim.....
  • florinloeb

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2007 z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2013

  • Mesaj Privat
si cum pot rezolva problema?
  • florin.ch

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Salut, cumva am aceeasi problema: nu reusesc sa le programez oricum as face functioneaza un pic apoi se opresc in mijlocul parbrizulul(gen service mode), daca vreau sa stearga o data doar, trebuie sa tin apasat in jos tot timpul maneta stergatorului; alta problema e cu modul spalare parbriz desi trag maneta sa spritzuiasca nu se intampla nimic, trebuie sa actionez maneta in sus de doua ori(mod stergere rapid) si doar atunci daca trag de maneta stropeste. Din aceleasi cicluri de probleme, daca setez stergatoarele in modul rapid , ele se misca repede de vreo 10 ori apoi mai incet tot mai incet si se opresc..... in mijlocul parbrizului. Se stie rezolvarea la problema?
Skip ads

  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Trebuie verificate contactele manetei de comanda si starea lagarelor din ansamblul stergator(miscare inceata).
  • florin.ch

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Contactele manetei sunt in CIM, asta ar insemna sa dau jos volanul si sa ajung la CIM; sau daca stii poate imi explici putin cum sa verific ce ai scris mai sus,merci.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR