Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • blackcode

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Salutare,sunt nou pe aici,pana acum doar am citit problemele si ideile voastre,dar acum am intampinat si eu o problema,am un opel zafira 1,6 16v motor Z16XE 2001.
Am cateva probleme dar asta ma deranjeaza cel mai tare...e vorba de inchiderea centralizata,am incercat sa o deschid intr-o zi dar nu mergea,initial am crezut ca nu prinde semnal fiind mai departe de masina,m-am apropiat dar nimic,am bagat cheia in iala de la usa dar sa deschis decat usa de la sofer,celalalte nimic,se deschideau doar tragand de acea tija,nici capacul de la benzina nu se mai deschidea,am fost nevoit sa il fortez si sa il desfac,si tija care il bloca am impinso cu mana in spate ca sa il pot deschide,am uitat sa mentionez ca usa din dreapta nu sa mai deschis deloc,am fost cu masina la un prieten(mecanic) care a desfacut fata de la usa dreapta(foarte greu) si am reusit sa o deschidem,el mia mai zis ca ar fi de vina modulul de inchidere,azi l-am dat jos si l-am desfacut,pe acea placuta e o chestie galbena,nu prea am eu idee ce e,dar in ea se aude un zdrancanit,daca a mai trecut cineva prin asa cv si se poate repara va rog ajutatima,multumesc anticipat!!!
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Ca sa functioneze un sistem de inchidere centralizata,trebuie asigurate modulului respectiv,parametrii minimi necesari.De la modul,se putea deschide,tot ce se dorea,pe direct...
  • blackcode

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Explica mai amanuntit ca nu prea inteleg...
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Nu te complica. Ia de la dezmembrari un alt modul identic, il montezi, reprogramezi telecomenzile si ai terminat.
Te costa 50-80 lei.
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Daca problema e in afara modulului,se risca o achizitie inutila...,cred ca o verificare competenta elimina multe necunoscute...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR