Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • Murderer27

  • Mesaje scrise: 139
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Buna ziua, sambata viitoare trebuie sa fac un drum pana prin Dolhasca, langa Falticeni, si as fi curios cum se prezinta ruta Targu Mures- Reghin- Toplita- Targu Neamt, deoarece ultima data cand am facut acest traseu a fost dezastru, asta fiind acum vreo 7 ani. Multumesc
  • DANASTRA

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2017 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2008

  • Mesaj Privat
De la Tg Mures - Reghin-Toplita-Poiana Largului ( marginea lacului Bicaz) este drumul bun, chiar f bun, de acolo spre Tg Neamt adica DN-15B nu stiu, in 2012 cand am trecut pe acolo se lucra, presupun ca or fi terminat asa ca in teorie ar trebui sa fie bun, poate te mai ajuta vreun coleg din zona cu detalii.
Bafta.
  • Murderer27

  • Mesaje scrise: 139
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2011

  • Mesaj Privat
ok multumesc mult de parere, altcineva stie mai departe?
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Tg. Mures - Poiana Largului (coada lacului) e ok dar grija ca la Regin si Toplita au boala sa se puna cu radar. Ai zone in care nu poti depasi, stai si rabda. Grija la masini care cara lemne, stai la distanta de ele ca le cade incarcatura, e cunoscut cazul cu doi morti din Iasi care au primit un copac, nu au avut timp de nimic.
De la coada lacului se tot repara si supratonatele cu lemn furat rup iar , ai doar 20km de strans volanul si ai scapat, poti intreba pe colegii din zona https://www.clubopel.com/vie...asc&start=560 , eu nu pot sa-ti dau nr de tel, poate omul nu vrea sa fie deranjat.
De la Pluton pana in Targu-Vanatori greu de depasit, aprinzi si tu o tigara...de asemenea cum te apropii de Tg. Neamt radar sau te filmeaza ca vorbesti la tel sau nu ai centura.
In Tg Neamt mergi incet si foarte incet, numai treceri de pietoni si evident berbeci la volan.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR