Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • Andi_XXL

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2002 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Laguna II nu se poate compara cu Astra G, sub nicio formã. Este mult mai bine fãcutã, ceva mai interesantã la design, dotãri pe mãsurã ºi tot aºa.
Ce sã mai, altã clasã, clar!
Pãrerea mea? Stai potolit. De ce?
Asta din imaginile puse de tine, pare destul de tãvãlitã. Laguna II este foarte confortabilã ºi dar ºi preþurile sunt pe mãsurã.
ªtiai cã are suspensie independentã ºi pe spate? Asta se traduce în bascule ºi mulþi mulþi bani.
G-ul este un fel de Logan al Germaniei, dar este foarte foarte ieftinã la piese. Rãmâi cu vrabia din mânã. Pãrerea mea.
Skip ads

  • dr_tzyghe

  • Mesaje scrise: 408
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2014

  • Mesaj Privat
O vorba spune asa:
Ce e prea frumos ca sa para adevarat...chiar e prea frumos sa si fie adevarat! Si mereu cand oamenii par prea binevoitori, trebuie sa iti pui un semn de intrebare.
Cine ar fi fraier sa dea o masina mai mare, mai dotata,mai noua, km acceptabili si in care a mai si investit nu stiu cat "de curand" pe o maisna mai slaba la toate capitolele enumerate mai sus?
  • ionut28

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Laguna 2 nu are suspensie independenta pe spate (nici macar laguna 3 nu are) Laughing
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
De unde le scoateti ca laguna 2 are punte individuala?Smile) nici Vectra b cu 100 de bucse nu o are individuala..
Are laguna puntea spate zici ca e de logan "..
Skip ads

  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Cine isi cumpara masina cu punte spate independenta nu se gandeste ca e mai scump de intretinut fata de o punte clasica, confortul pentru unii nu are pret.
  • Aries

  • Mesaje scrise: 890
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2015

  • Mesaj Privat
De parca multi cand isi cumpara un SH au habar ce punte spate au achizitionat ! Asta de regula se afla cu ocazia primelor drumuri la service. Prea putini sint cei care se uita si la aspectul asta si chiar stiu ce vad.

Si mie cel putin nu mi se pare o chiar asa mare diferenta de clasa intre Laguna 2 vs.Astra G.
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Cred ca cei care stiu sa foloseasca o tastatura si un mouse au habar.
  • Op3l

  • Mesaje scrise: 528
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Eu unul nu as cumpara niciodata un Renault mai vechi de 6-7 ani. Pur si simplu sa cumperi un Lagauna diesel daramat vechi de 15 ani as considera-o o fapta de vitejie.Numai cine nu a avut Renault doreste unul , vorbesc de SH.
Inca un sfat nicodata sa nu faci schimb de masini. Aproape intotdeauna la schimburi cineva trebuie sa iasa in pierdere si de obicei omul credul ,necunoscator pierde mai ales cand este vorba de schimb cu un bisnitar.
Vinde G-ul cu 2000 E in caz ca are taxa platita , mai pui 2000 si i-ati un H. Asta daca vrei sa faci un o schimbare .Parerea mea ...
Daca n-ai bani pentru o schimbare de masina stai linisitit cu G-ul tau. Sa faci schimb de masina cu altu si o diferenta de-al de 15-20 de milioane este fix pix. Adica ori ai bani pentru ceva ca lumea ori nu.
Skip ads

  • Aries

  • Mesaje scrise: 890
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Am stat ceva vreme prin targuri ...am avut timp sa observ cum cumpara ,,romanul de rand ,, masina . Opelul de acum e a 19-a masina ce o am in proprietate ( nu e o lauda , doar una dintre astea a fost masina noua ). Si am avut inclusiv Renault SH - clar , nu-mi mai doresc in veci !
Si pentru ca vorbeam despre cumparat masini din targ - da , stie omul una-si buna cand ajunge in piata fiind cu capul mare de informatii de pe net dar ,,socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ ,, nu ? Mai ales daca dai peste un samsar ,,uns,, la vorba care ,,te face,, din vorbe ! Si daca masina mai e si siliconata si rosie , aia e ! Mai da-o dracului de punte independenta . Smile
  • Shellshock

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Decat Astra G sau Laguna 2 mai bine un Passat b7
  • Madalin1796

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Decat passat b7 mai bine s63 amg.
  • Shellshock

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Decat s63 amg mai bine MaybacH
Skip ads

  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Ce AMG sau Maybach, FORD MUSTANG Smile!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR