Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • tdrCT

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Va salut, imi puteti recomanda va rog un service bun prin Militari? Trebuie sa-i fac si eu o revizie masinii si nu m-as duce pana in partea opusa a bucurestiului la EDS sau revizieopel. Daca nu, merg si acolo.

De schimbat ar fi uleiul si filtrele + curatat EGR (am niste "simptome" si am presupus ca e de la EGR, nu sunt prea in tema). Trage putin cam greu in primele 2 viteze si se si ineaca 1 secunda din cand in cand. Sper sa nu fie ceva mai grav Sad

* am postat in topicul cu service-uri din Romania dar nu mi-a raspuns nimeni, asa ca imi incerc norocul aici. Ideea e ca saptamana viitoare as vrea deja sa merg si chiar am nevoie de un raspuns. Imi cer scuze ca postez aici, stiu ca probabil s-a mai discutat chestia asta, dar am gasit o gramada de variante pentru problema cu "inecatul".


Va multumesc!

[P.S.] niste preturi pentru operatiunile de mai sus, sa stiu cat de "pregatit" sa fiu?
[P.S.S] am sunat la reprezentanta (Radacini) si mi-au cerut 850 lei pentru schimb ulei+filtre, asa ca m-am decis sa caut in alta parte...
Skip ads

  • paul2004

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2013

  • Mesaj Privat
In pretul ala este cu uleiul si filtrele de la ei?
EGR il poti curata si singur cu 2 spray-uri de gum cutter,o cheie tubulara de 12 si apox 40min de munca......asta daca iti cer aia la service o suma exorbitanta pt aceasta operatiune.
Daca nu intra uleiul si filtrele de la ei suma de 850lei este enorma....uun schimb de ulei este 50 lei....filtru de motorina undeva la 30-35lei....filtru de aer si polen le poti schimba singur ca nu e mare inginerie...desfaci 5 suruburi la fiecare:))))
Spor la treaba.
  • tdrCT

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2015

  • Mesaj Privat
cu ulei si filtre incluse in pret, evident Smile) timpul nu-mi permite sa fac singur operatiile astea si de-aia intrebam. Am observat in seara asta (in farurile altei masini) ca las si fum cand accelerez tare. uff
  • tdrCT

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2015

  • Mesaj Privat
am fost azi prin Bucuresti si am examinat mai bine situatia, scoate si fum negru cand ii dau talpa. Cred ca e EGR-ul.
Skip ads

  • paul2004

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Cred ca trebuie sa iesi putin pe A1 sa-i dai putina talpa....sa se curete si tobele .
  • tdrCT

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2015

  • Mesaj Privat
daca ar fi doar asta cauza as iesi si pe A1... dar ma cam pune pe ganduri faza cu inecatul in treapta a 2a
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR