Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • cipi2002

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: tg-jiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Am cumparat si eu un Opel Astra Classic 2 de la dealerul RUCOM CRAIOVA in data de 27.08.2007.Mi-au zis ca in maxim 10 zile imi trimit cartea de identitate prin CRAGUS.Am tot sunat la un consultant de vanzari ( cel care a facut dosarul masinii ) si tot zice ca NU a ajuns la el cartea pentru ca sa mi-o trimita.Cica se fac la Bucuresti la nu stiu de firme ...Dibass....
Problema este ca peste 12 zile imi expira autorizatia de circulatie.Cu cine sa iau legatura:Politia sau OPC?
Skip ads

  • mely

  • Mesaje scrise: 158
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2007

  • Mesaj Privat
daca ai luat-o in leasing trebuie sa suni la firma de leasing din bucuresti sa-ti trimita mai repede formularul/fisa de inmatriculare cu care mergi la finante si pe urma le-o trimiti inapoi; daca ai luat-o cu banii jos mergi la dealer si fa scandal, eventual sa-ti mai dea un rand de numere rosii pana le vine cartea . Succes!
  • cipi2002

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: tg-jiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Da, am luat-o cu banii jos! Cum as putea sa-i determin sa imi dea cartea mai repede ., sunt niste foruri care sa poata sa-i sanctioneze?
  • mely

  • Mesaje scrise: 158
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Observ ca esti din tg jiu si masina ai luat-o din craiova; e ceva distanta. Poti merge la ei si sa vorbesti frumos, sa le explici care e treaba, daca nu inteleg si nu iti mai dau un rand de numere rosii suni la opc, dar nu stiu cu ce te pot ajuta ei, oricum daca iti expira numerele nu mai poti circula si pe tine asta te doare cel mai mult; ultima solutie il rogi pe dealer sa-ti dea un numar de telefon de la bucuresti si mergi acolo sa-ti iei cartea; sau trimiti mail la opel romania, faci o reclamatie, dar pana primesti raspuns tot iti expira numerele, nicicum nu e bine Sad
Skip ads

  • JumanjuSp

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Salut!
Intradevar cartea se face la Dibas Bucuresti si ar trebui sa ti-o trimita cam in 10 zile de la predarea masinii, asta pentru ca ai cumparat-o cu banii jos. Vorbeste cu ei sa vezi ce s-a intamplat, cere sa vorbesti cu directorul general al dealerului daca nu primesti nici un raspuns. Politia nu te poate ajuta daca nu obtii un raspuns, poate OPC-ul.
Bafta!
  • bobo32

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
problema asta am avut-o si eu cu dealer-ul din cluj-napoca... cartea de identitate am primit-o dupa 27 de zile, adica cu 3 zile inainte sa-mi expire numerele rosii... legal nu ai ce sa le faci, deoarece ei se incadreaza in termen... dupa aia ca tu ai de fugit in 2-3 zile sa-ti rezolvi toate actele asta deja nu mai ii problema lor... teoretic ar putea sa-ti deie cartea si cu 1 zi inainte de expirarea numerelor rosii, deoarece mai nou inmatricularea si inscrierea la finante nu dureaza mai mult de o zi Smile ii neplacut, dar nu ai ce le face.
  • cipi2002

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: tg-jiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Am primit cartea in cele din urma.Multumesc tuturor celor care m-au sfatuit .Am fost vineri si am platit taxa de prima inmatriculare: 5,5 mil. Shocked .Acum astept sa imi iasa numerele.
Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR