Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • xragon

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Salut!
Ieri fiind o zii asafrumoasa am decis sa plec la munte cu familia. M-am dus la o spalatorie auto si le-am spus Interior-Exterior si asa mi-au si facut ..... mai putin interiorul ..era o duduie care freca tapiteria cu o perie fina atat pe usi cat si pe plafonul acela de la portbagaj .
Cand sa vin sa imi iau masina , am vazut ca acel plafon de la portbagaj , imi scapa numele , intr-o parte , o intreb de femeia de acolo si a spus ca a cazut pur si simpllu , in gandul meu cum puii mei , scuzati expresia , sa cada daca aceea este prinsa prin 2 nituri de plastic de o parte si de alta al portbagajului...am spus bine va iert , cand sa pun inapoi plafonul am remarcat ca nu este drept ci se inclina spre dreapta , ma uit eu mai bine , ghiciti ce ...era rupta urechiusa care prindea nitul .
M-am dus la tanti si ea cica nu ca asa era , ca asa a venit ...De nervi am inceput sa ma uit la toata masina...cand colo creatura , ca pot sa ii spun asa Very Happy a rupt si tapiteriile de la usi , iar argumentul ei era acelasi : "Asa era domnule ! Nu mai stiti cum arata masina ?"
le-am spus sa il cheme pe seful lor si vine un munte de om mai ciuciuriu de fata...dupa ce i-am explicat problema mi-a zis in felul urmator,citez: "Daca faci reclamatie sau ma pui sa iti platesc paguba prin asigurare , o sa iti gasesti masina pe butuci in dimineata urmatoare ...!" De felul meu nu sunt pus pe cearta , sunt o persoana pasnica si analizand vorbele spuse de el si de femeia care a spalat masina , am observat ca ma lupt cu morile de vant si am incetat cearta , am plecat ...acum tot caut tapiterii pentru corsa c 2002 si nu gasesc pe net , intradevar cu timpul firele de ata din tapiterii mai imbatranesc , dar macar bunul simt de a recunoaste nu a avut , la dezmembrari nu as dori sa incerc pentru ca cine stie cand se vor rupe si acelea si voi ramane din nou masca..
Stiti un site care sa detina asa ceva ?
urechiusa de la plafon am reparat-o folosind o solutie foarte puternica care se transforma intr-o pasta care in timp se intareste definitiv , solutia se numeste Belzona , se foloseste in mare parte la vapoare si axe de vapoare , va dati seama ce rezistenta este , iar pentru ce am eu este perfect....ce-i drept costa ceva intre 100 si 250 de euro, dar rezultatul este bestial punctele rosii sunt de la rugina , am fost pana la tara si am carat ceva tabla pentru curte


Ultima modificare facuta de xragon la Joi 02 Jul, 2015 10:25 am
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Doar la dezmembrari, vezi sa fie de la modelul 5 usi.
  • xragon

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2013

  • Mesaj Privat
deci nu gasesc nicaieri pe net nu-i asa ... Sad
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Cauta pe olx la dezmembrari
Skip ads

  • xragon

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2013

  • Mesaj Privat
ah, nu , ma refeream sa le iau de pe net noi , ca ce imi este olx sectiunea dezmembrari , ce imi este sa ma duc la dezmembrari , multumesc Very Happy
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Noi costa o avere.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
noi costa mai mul decat daca ii faceai reclamatie tiganului...
  • xragon

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2013

  • Mesaj Privat
as fi facut reclamatie tiganului dar nu vreau sa stau cu frica ca imi gasesc masina distrusa , in alta ordine de idei cu prostul nu te pui stiti si voi
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR