Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Buna,

Am si eu o intrebare ...

Am cumparat acuma vreo 70 \ile o masina inscrisa in Romania, la 2-3 zile dupa ce am cumparat-o asigurarea veche expirase si am facut o asigurare pe 6 luni pe numele meu, masina fiind in procedura de inmatriculare, iar vechiul proprietar doriind sa schimbe numerele, s-a trecut pe asigurare seria de caroserie.

Intre timp am avut numai bataie de cap, nu am primit fiscalul, etc. Intr-un final, astazi am terminat cu masina si am primit numerele.

Momentan, asigurarea care o am nu are nici un numar de inmatriculare pe ea, urmand sa primesc asigurarea definitiva in ~7 zile, intrebarea mea este, pot sa circul inainte de a primi acea asigurare? In caz de accident despagubeste?

Cand am facut respectiva asigurare, cei de la firma mi-au spus ca este valabila 30 zile in caz de accident, iar acum mi-au spus ca este ok si ca pot umbla asa linistit pana primesc asigurarea noua pe care va fi trecut nr. de inmatriculare.

Mai vreau extra pareri caci aia erau cam incompetenti (au dovedit-o si la final cand mi-au dat din greseala alte numere de inmatriculare, noroc ca am vazut dupa vreo 4-5 ore cand am verificat actele de la ei) Smile

Multumesc.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
In primul rand se trece serie sasiu pe asigurare, model, motorizare, nr. inmatriculare este fix pix ca tablitele le poti pune pe un Q7 de exemplu.
Deci mergi linistit ca e buna.
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc!
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR