Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • Mbh

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2009 1.6xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Salut! Azi dimineata am pus un surub pe bord si a picat prin grilajul de dezaburire a parbrizului. In momentul in care a cazut aerul era pe pozitia de la picioare si fata. Sa fi ajuns la filtru de polen? Imi este sa nu fi picat undeva, sa rup vreo clapeta cand dau pe recirculare sau cand mut fluxul aerului...

Poate cineva s-a mai lovit de o problema similara si imi poate da cateva sfaturi.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Incearca cu un recuperator magnetic tip sarpe. Pana la filtrul de polen e cale lunga, trebuie sa treaca de clapete, ventilator.
  • Op3l

  • Mesaje scrise: 528
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Lasa-l acolo, este aproape imposibil sa-l mai scoti. In esenta trebuie sa ajungi la vaporizator iar pentru astra trebuie demontat aproape tot bordul.Oricum nu are ce sa se intample ... clapeta de recirculare este deasupra aerotermei , dupa aceea vine rotorul aerotermei ... dupa aceea filtru de polen si in final vaporizatorul + caloriferul de caldura.
  • Mbh

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2009 1.6xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Am noroc ca nu a ajuns in instalatie, am reusit sa il vad. Din locul grilelor de la parbriz este cu 2 cm spre motor. Pot sa demontez cumva grilele de pe bord?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR