Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Caroserie
  • ionutz1971

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Salut...am si eu urmatoarele probleme:
1. Conductele de frana sunt cam ruginite si vreau sa le schimb..daca ma poate ajuta cineva care a mai facut aceasta operatie unde pot sa o fac in Bucuresti.
2. Din cauza infundarii scurgerii de la AC mi-a curs apa in zona soferului si a pasagerului..am mers cred ca mai mult timp asa si acum in zona soferului se aude cand apas in podea un zdranganit..cred ca a fost mancata de rugina..nu pot sa vad exact despre ce este vorba pana nu scot mocheta..am inteles ca este destul de complicat si nu vreau sa ma bag eu..daca ma poate ajuta cineva sa o scot sa vad care este situatia cu podeaua..multumesc
  • ionutz1971

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Nimeni ?
  • rider1

  • Mesaje scrise: 704
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Poti sa te bagi sub masina. Daca e mâncata tabla, se vede si de sub masina.
  • corsa.timis

  • Mesaje scrise: 490
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Conductele de frana, cu putina indemanare le poti face tu, in magazinele mari de constructii sau instalatii gasesti conducta cupru, nipluri, trusa de bercuit la 100-150 lei, si te-apuci de treaba. Pentru frane nu gasesti ceva mai bun decat cupru, si daca e sa mergi in service iesi destul de scump.. Eu am schimbat cilindru receptor spate-dreapta, niplul era "sudat" in cilindrul vechi din aluminiu asa ca am facut alta conducta. Din magazinul service-ului am luat 1ml conducta cupru M5x1(17lei), 2 nipluri(8lei) bercuirea 30 lei(o ora de lucru la baieti in service). Routarea de la cilindru la furtun si montaj facut de mine acasa. Totusi, am vazut conducta cupru M6x1 la un magazin de constructii la 8,25 lei /ml. Pe anul viitor am planificata schimbarea conductelor de frana acasa, in service ma usuca.

Bafta!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Caroserie

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR