Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • mitluc

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2006

  • Mesaj Privat
As dori sa achizitionez o Tigra de 1,4 de 90 CP cu GPL, nu am avut Opel si as dori sa stiu avantaje si dezavantaje, daca aveti idee. Multumesc!
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Salutare ! Da-ne mai multe detalii despre Opel-ul pe care vrei sa-l achizitionezi .

Salutari !
  • mitluc

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Doream detalii la modul general visa-vis de gpl la Tigra, am gasit ceva pe mobile.de si nu stiu daca se merita sa ma complic cu o Tigra pe gpl, daca are cineva, astept cu nerabdare pareri pro si contra.
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Nu cred ca s-a montat la noi instalatia de GPL pe Tigra, neavand motoare foarte gurmande .

Pe tigra mea am 1.4 16v 90cp , consuma aprox. 7.5l/100km in Bucuresti si 5.5 , 5.7l /100 extraurban mers constant 110-120km/h .

Nu prea stiu ce sa zic, eu sincer nu as pune GPL pe ea (investitie prea mare) .

Te salut !
  • gabby1984

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Super tare... GPL pe tigra.. sa mor eu.. e o idee...dar incep sa moara caii... pt. ce iti iei tigra? sa fuga? sau sa consume putin... nu intzeleg...
Am un Tigra de 1,6 16"volti" si sincer.. am facut 220 km (dist constanta buc) cu 25 de litri de benzina la un mers constant...180-200... la intoarcere.. am mers.. mai copilareste... 90-120.. si am consumat vre-o 14-15 litri... consumu in mare parte ti-l faci in functie de picior... (port 39,,,dar avant vre-o 60kg.. trebuie sa port plumb in incaltari sa nu ma ia vantu) deci.. am un picior greu...

Pt. cei cu tigre.. am putea face un schimb de id-uri? sa ne mai "laudam" cu masinile noastre?

Id-ul meu este Gabby1984
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR